Sloužící směna: A

Silný vítr vyvracel stromy a trhal střechy také ve Zlínském kraji, hasiči zasahovali více než 40×

10.02.2016 07:00 Zásahy | Zlínský kraj

V úterních odpoledních hodinách se naplnilo varování meteorologů o příchodu silného větrného počasí na území Zlínského kraje.

Od půl čtvrté odpoledne do středeční sedmé hodiny ranní zasahovaly jednotky hasičů na místech 43 hlášených událostí, které přímo souvisely s větrným počasím. V 41 případech se jednalo o pády stromů a větví na komunikace, veřejná prostranství, elektrická vedení a o utržené nebo poškozené střechy domů.

Hasiči také zasahovali u dvou dopravních nehod, kdy u obce Police na Vsetínsku došlo k nárazu vlaku do stromu, který spadl na koleje a na komunikaci mezi obcemi Kvasice a Tlumačov narazilo do spadlého stromu osobní vozidlo. Obě události se obešly bez zranění osob a vniku větších škod.

K zásahům na místech utržených nebo poškozených střech domů vyjížděli hasiči ve Zlíně, Podlesí u Valašského Meziříčí, Lešné – Lhotce nad Bečvou a v Rožnově pod Radhoštěm.

Nejvyšší počet zásahů provedly jednotky hasičů na Vsetínsku (26). V okresech Zlín, Kroměříž a Uherské Hradiště se jednalo o necelou dvacítku událostí.

V nočních a brzkých ranních hodinách se situace v kraji zcela zklidnila. Hasiči zasahovali na dvou místech spadlých stromů a při čerpání vody ze zaplaveného podjezdu v Kunovicích u Uherského Hradiště.

Mimo odstranění následků větrného počasí likvidovaly jednotky hasičů ve stejném časovém úseku také šest menších požárů.

por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

zobrazit další články » Zásahy

Středočeský kraj - zobrazit všechny články Praha - zobrazit všechny články Jihomoravský kraj - zobrazit všechny články Kraj Vysočina - zobrazit všechny články Pardubický kraj - zobrazit všechny články Plzeňský kraj - zobrazit všechny články Jihočeský kraj - zobrazit všechny články Zlínský kraj - zobrazit všechny články Moravskoslezský kraj - zobrazit všechny články Olomoucký kraj - zobrazit všechny články Královéhradecký kraj - zobrazit všechny články Karlovarský kraj - zobrazit všechny články Liberecký kraj - zobrazit všechny články Ústecký kraj - zobrazit všechny články