Čtvrtek 28. března 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

„O pohár ředitele HZS hl. m. Prahy“ v obřím slalomu

Dne 24. 1. 2011 proběhl ve Ski areálu Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou 3. ročník závodu „O pohár ředitele HZS hl.m.Prahy" v obřím slalomu. Závod byl určen příslušníkům HZS ČR, zaměstnancům HZS podniků a členům jednotek SDH obcí. Závod pořádal Sportovní klub HZS hl.m.Prahy a GŘ HZS ČR ve spolupráci s ČHSF.

Na závody se přihlásilo 75 závodníků, bohužel dorazilo pouze 55. Závodilo se celkem v pěti kategoriích. V kategorii snowboard do 40 let startovalo 8 účastníků, nad 40 let 2 účastníci, v kategorii lyže do 40 let se zúčastnilo 28 soutěžících a nad 40 let 17. V kategorii ženy startovalo 5 závodnic. Závod probíhal za krásného, chvilkami i slunného zimního počasí na perfektně připravené „pistě“.

První místo v ženské kategorii obsadila Karolína Sedláčková (SDH Sloup), druhé místo Daniela Smolová (SDH Jílové u Prahy) a třetí místo Alena Dvořáková (SDH Turkovice).

V kategorii snowboard muži do 40 let obsadil první místo Petr Jahelka (SDH Turkovice) a v kategorii snowboard muži nad 40 let obsadil první místo Jiří Kláštera (HZS hl.m. Praha).

První místo v kategorii lyže muži nad 40 let obsadil Jiří Mach (ÚO Rychnov nad Kněžnou), druhé místo Petr Gazur a třetí místo Jan Mensa (oba HZS hl.m.Praha). V poslední kategorii lyže muži do 40 let zvítězil Ondřej Chalupa (SDH Vrbno pod Pradědem), druhé místo obsadil David Novosad (HZS Královehradecký kraj) a třetí místo David Kysela (ÚO Rychnov nad Kněžnou).

Na závěr bychom chtěli poděkovat řediteli HZS hl.m. Prahy plk.Bc.Daliboru Gosmanovi za převzetí záštity nad závodem a veliteli stanice HS-6 Krč Jiřímu Musilovi za předání cen nejlepším soutěžícím. Velký dík patří Ski areálu Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou.