POŽÁRY.cz

čtvrtek 23.02.2012 | směna C

Muž spadl do jímky se sirovodíkem, zasahují u něj záchranáři

Do areálu soukromé firmy v Praze Hostivaři zamířili dnes v podvečer hasiči společně se záchranáři, dle našich informací odtud byl oznámen pád osoby do jímky se sirovodíkem.

Na místo dle přihlížejících zamířili hasiči ze stanic 1 a 5, dále lezecká skupina, chemici z druhé stanice a hasičtí vyšetřovatelé. Osobu zasahující následně vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné službě.

Daná firma je jeden z největších výrobců štukových a izolačních omítek, nátěrů a také lepidel na obklady a dlažbu.

Sulfan (dříve sirovodík) – Toxicita

Je prudce jedovatý, i v menších dávkách může způsobit smrtelné otravy (včetně okamžité smrti bez morfologických změn). Jeho účinky jsou podobné jako u kyanovodíku.

Obě látky inhibují enzym cytochrom C oxidázu a brání tak tkáním využívat kyslík. To se projevuje především v CNS paralýzou dýchacího centra.

-miw-

Také by vás mohlo zajímat…
Středočeský kraj Praha Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj