Sobota 20. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Novém Městě nad Metují proběhl přebor HZS ČR a Policie ČR v orientačním běhu

Ve dnech 9. – 10. září se konal v Novém Městě nad Metují na Pavlátově louce Přebor profesionálních hasičů a Policie ČR v orientačním běhu. Pořadatel letošního ročníku byl SKH Královéhradeckého kraje a HZS Královéhradeckého kraje. Celkem se přihlásilo 45 závodníků.

V úterý 9.9. po příjezdu všech závodníků začal závod jednotlivců. Po necelých dvou hodinách byli v cíli všichni závodníci. Přehled výsledků:

2. místo Týfová Jana HZS Královéhradeckého kraje 1:19:20

Ve středu 10.9. se orientační běh soustředil na štafety složené ze třech závodníků, trať měřila vzdušnou čarou přibližně 3,6 km s převýšením 135 m pro každého závodníka. Celkem závodilo 15 štafet. Za krásného počasí všichni doběhli do cíle, nejlepší tři štafety byly: KŘP Královéhradeckého kraje (1. místo, celkový čas 1:44:27); KŘP Pardubického kraje (2. místo, čas 1:44:59) a HZS Liberec 1 (3. místo, čas 1:49:36).

Za pozornost stojí štafeta „B“ ludičky HZS KHK ÚO Náchod (8. místo, čas 2:17:21). Další informace, výsledky a fotky najdete na http://izsob.webnode.cz/stranka-zavodu/