Pátek 26. dubna 2024, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tři jihočeští hasiči běželi půlmaratón v Hradci Králové, celkem se zúčastnilo 1408 běžců

V neděli 12. října 2014 se příslušníci HZS Jihočeského kraje zúčastnili oficiálního Přeboru České republiky záchranných a bezpečnostních složek v půlmaratónu. Přebor byl součástí hlavního závodu „Hradecký půlmaraton“ jako jedna z kategorií.

Závodu, který odstartoval v pravé poledne v centru Hradce Králové, kde měl i svůj cíl, se zúčastnilo 1 408 závodníků. Na trať dlouhou 21,097 km za HZS Jihočeského kraje vyběhli Tomáš Kubeš a Pavel Rožboud (ÚO Český Krumlov) a Karel Krejčí (KŘ).

Tomáš Kubeš v kategorii IZS obsadil krásné 3. místo, Karel Krejčí skončil na 5. místě a Pavel Rožboud pak na místě 47.

Celkové výsledky a další informace o závodu naleznete webových stránkách půlmaratonu.