Sloužící směna: B

Zásahy

Hromadná nehoda několika vozidel, pěti osobních a jednoho nákladního, zkomplikovala provoz mezi 40. a 41. kilometrem dálnice D5 ve směru na Prahu, u EXITu 41. Na místě zasahují hasiči z Berouna a z Hořovic, z Plzeňského kraje na místo vyjely jednotky HZS Rokycany a SDH Zbiroh.

Dle prvních informací je na místě šest zraněných osob, z toho jedno zranění je vážné. Mezi účastníky nehody jsou i děti.

Plzeňský kraj

Jednotka HZS ze stanice Litoměřice, dobrovolná jednotka z Litoměřic a z Terezína vyjely do obce Lbín, odkud byl hlášen požár přístřešku se dřevem a zaparkovanými auty napojený na rodinný dům a stodolu. Shořel přístřešek se dřevem, auto a požár částečně zasáhl střechu domu.

Hasiči požár lokalizovali v 4:29 a zlikvidovali v 5:52. Příčina vzniku požáru a škoda, která byla předběžně odhadnuta na víc než jeden milion Kč, se vyšetřuje

Ústecký kraj

Jednotka stanice Chotěboř spolu s JSDH Ždírec nad Doubravou vyjela k dopravní nehodě dvou osobních automobilů u odbočky na Horní Studenec. Jednotky poskytly lehce zraněné osobě předlékařskou pomoc a po příjezdu ZZS jí předaly do péče zdravotníků, kteří osobu převezli do nemocnice.

Po dobu zásahu byla komunikace č. 37 průjezdná kyvadlově. Krátce před 19. hodinou se obě jednotky vrátily zpět na základny.

Vysočina

Za obcí Hůrky ve směru na Holoubkov čelně narazilo osobní auto do stromu a okamžitě začalo hořet. K nehodě vyjely jednotky HZS Rokycany, SDH Dobřív a místního SDH. Jeden účastník nehody i přes to, že byl při nehodě zraněn, dokázal z vozu vystoupit, zavolat pomoc a vyprostit těžce zraněného řidiče i dalšího spolujezdce těsně před tím, než vozidlo vzplálo celé.

Hasiči požár uhasili vysokotlakým proudem se smáčedlem. Spolupracovali ZZS při ošetření zraněných a následném transportu ve vakuových nosítkách do vrtulníku LZS. Požár napáchal škody předběžně za 80 tisíc korun.

Středočeský kraj - zobrazit všechny články Praha - zobrazit všechny články Jihomoravský kraj - zobrazit všechny články Kraj Vysočina - zobrazit všechny články Pardubický kraj - zobrazit všechny články Plzeňský kraj - zobrazit všechny články Jihočeský kraj - zobrazit všechny články Zlínský kraj - zobrazit všechny články Moravskoslezský kraj - zobrazit všechny články Olomoucký kraj - zobrazit všechny články Královéhradecký kraj - zobrazit všechny články Karlovarský kraj - zobrazit všechny články Liberecký kraj - zobrazit všechny články Ústecký kraj - zobrazit všechny články