Pátek 28. ledna 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Crash Recovery System již i s nákladními vozy

Na stánku našeho partnera, firmy Nordstahl je k vidění i nejaktuálnější verze softwaru Crash Recovery Systém (CRS) od firmy Moditech.

Volkswagen transporter IV

Nová verze je kromě pravidelných aktualizací o nové typy osobních vozidel obohacena o široký sortiment náklaďáků a větších dodávek téměř všech evropských výrobců. Databáze obsahuje všechna běžně dodávaná provedení včetně různých motorizací, například u Mecedesu se jedná o velmi rozsáhlé menu, ve kterém jsou všechny aktuálně vyráběné vozy a přibývají i starší, již nevyráběná provedení, která však stále v obrovských počtech křižují naše silnice.

Systém obsahuje, shodně jako u vozidel osobních, přehled umístění akumulátorů, vzduchojemů, zádržných systémů, airbagů a dalších bezpečnostních a rizikových prvků důležitých pro zásah.

Bohužel stále nedošlo k nákupu tohoto softwaru pro potřeby jednotek HZS ČR a to ani k výukovým účelům, ani pro zásahové jednotky, výjimku tvoří HZS Moravskoslezského kraje, kde je tento systém k dispozici na operačním středisku a tamní hasiči mají vypracován systém dotazů pro komunikaci s operačním důstojníkem, který je schopen okamžitě dohledat v CRS požadované údaje.

-wob-

Sdílet
Seriál: Veletrh PYROS