Pátek 21. ledna 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Konečně zase bez přeháněk aneb čtvrtek na HMB

Tak to včera všechno dobře dopadlo. Kouzelníka jsme porazili, přelstili, Fatal

Společná fotka před hrou VLK
jsme zachránili. Děti se radovaly, finta jim vyšla. Ovšem jen do té chvíle, než si vzpomněli, že mají zpátky teprve první symbol z pěti, a že musí zlikvidovat ještě dva zvěromágy. Ale máme na to… ;-)

Tak to včera všechno dobře dopadlo. Kouzelníka jsme porazili, přelstili, Fatal jsme zachránili. Děti se radovaly, finta jim vyšla. Ovšem jen do té chvíle, než si vzpomněli, že mají zpátky teprve první symbol z pěti, a že musí zlikvidovat ještě dva zvěromágy. Ale máme na to… ;-)

Aby toho nebylo málo, velké děti (13 let a výš) vyrazily na „výsadek". Kdo to nezná, systém je jednoduchý: zavázat si oči, nasednout do auta, a být odvezen neznámo kam. A poraďte si. Snídaně je v 9:00… ;-) Velkých dětí máme letos hodně, takže vyrazily na dvě skupiny. Obě trefily správnou cestu napoprvé, takže nejpozději do dvou hodin dorazily zpátky i s oddíláky a praktikanty .

Dnešní dopoledne bylo ve znamení – utahej si své děti. Všichni vedoucí jsme se shodli na tom, že tohle bychom sami hrát nechtěli. Takzvaná pakárna… Děti to kupodivu bavilo dlouho. Obrovská louka, na ní 9 stanovišť s jednoduchými úkoly typu „orel nebo panna". Vyhraješ – pokračuješ na další stanoviště, prohraješ – vracíš se o stanoviště zpátky. Někteří smolaři byly schopni pendlovat mezi dvěma stanovišti třeba patnáctkrát tam a zpátky, nebo se z posledního stanoviště vrátit cestou proher až na začátek. Zdůraznila jsem, že ta louka byla opravdu veliká… ;-) ?

Odpoledne nejoblíbenější hra „vlk". Něco tak tradičního nebudu dlouze popisovat, fotky mluví za vše. Na téhle hře je stejně nejlepší to maskování…

Večer táborák a potom ti nejmenší složily velkou zkoušku – bobříka odvahy. Ti nejmenší, co se hodně báli, to zvládli alespoň s lesním skřítkem za ruku. Všichni usnuli s pocitem těch největších hrdinů, co překonali svůj obrovský strach a teď jsou nejstatečnější děti pod sluncem.

Text: Radka
Foto: Lukyna, Matěj


-kuw-

Sdílet
Seriál: Tábor HZS Praha