Úterý 21. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Vybrané zásahy HZS Libereckého kraje v úterý, 29. 7. 2008

V úterý 29. července 2008 vyjížděly jednotky požární ochrany Libereckého kraje ke 12 ohlášeným událostem. Při dopravní nehodě, při níž bylo třeba zásahu hasičů, nebyly zraněny žádné osoby.

požáry 6
pomoc při dopravních nehodách 2
technická a technologická pomoc 2
záchrana osob a zvířat 1
únik ropných produktů a nebezpečných látek 1
odstraňování následků živelních pohrom 0
ostatní zásahy – prověřovací a taktická cvičení aj. 0
planý poplach 0

Území okresu Česká Lípa: 1 událost

Území okresu Jablonec nad Nisou: 1 událost

Území okresu Liberec: 10 událostí

Ujíždět před policií se nevyplácí

V úterý 29. července 2008 v 01:50 hodin vyjeli profesionální hasiči HZS LK ze stanice Liberec na žádost Policie ČR k dopravní nehodě osobního automobilu VW Golf, který ujížděl před policejní hlídkou. Dle podaných informací stoupal z motorového prostoru dým. Při příjezdu jednotky byl vůz mimo komunikaci, již se z něj nekouřilo ani neunikaly žádné provozní kapaliny. Po odpojení autobaterie a provedení protipožárních opatření se jednotka vrátila na základnu.

Požár motoru nákladního automobilu
Na základě oznámení na tísňovou linku 112 v úterý 29. července 2008 v 17:26 hodin byla jednotka profesionálních hasičů HZS LK ze stanice Turnov povolána na likvidaci požáru nákladního vozidla Renault Premium s chladírenskou nástavbou. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár v motorovém prostoru vozidla, který přechází do kabiny řidiče. Řidič vozidla neutrpěl žádné zranění. Požár byl lokalizován jedním vysokotlakým vodním proudem. Po odvětrání a dohašení drobných ohnisek byl požár zlikvidován. Vozidlo po závěrečném průzkumu bylo předáno majiteli a jednotka se vrátila na základnu. Požár způsobil stotisícovou škodu, majetek za zhruba 2 000 000,– Kč se hasičům podařilo uchránit.

Nebezpečná látka byla identifikována
V úterý 29. července 2008 ve 21:19 hodin vyjeli na žádost Policie ČR profesionální hasiči HZS LK ze stanice Liberec do Strakonické ulice v liberecké části Dolní Hanychov k úniku chemické látky. Na místě hasiči zjistili, že v opuštěném hangáru uniká z převráceného sudu neznámá látka. Látka byla identifikována podle nápisu na rozlitém barelu jako penetrační lak. Dostupné informace z databáze nebezpečných látek byly operačním střediskem předány pracovnici odboru životního prostředí libereckého magistrátu, která následně zabezpečila další činnosti a hasiči se vrátili na svou základnu

Území okresu Semily: 0 událostí

kpt. Ing. Radek Vojík
oddělení IZS a řízení JPO
HZS Libereckého kraje

-kow-

Sdílet