Sloužící směna: C

IV. ročník Velké ceny Hořovic ve vyprošťování se uskuteční v polovině května roku 2017

Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje ve spolupráci s územním odborem Beroun pořádá ve čtvrtek 11. května 2017 od 8 hodin na letišti v Tlustici čtvrtý ročník Velké ceny Hořovic, která je zároveň krajskou soutěží ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

Na ploše letiště se divákům představí všech devět soutěžních týmů z jednotlivých územních odborů HZS Středočeského kraje, včetně obhájců prvenství z posledního ročníku v roce 2015, kdy se z vítězství radovalo domácí družstvo z hořovické stanice.

Do zápolení o co nejlepší umístění se zapojí i dvě kvarteta profesionálních hasičů z podniků AERO Vodochody AEROSPACE a ŠKODA AUTO Mladá Boleslav. Mimo soutěž se předvedou týmy HZS Plzeňského a Karlovarského kraje a hlavního města Prahy.

Úkolem čtyřčlenného týmu je ve stanoveném časovém limitu bezpečně a efektivně vyprostit z havarovaného vozu zraněnou osobu. Na vše dohlíží skupina rozhodčích, kteří jsou speciálně zaměřeni na taktiku a techniku zásahu a poskytnutí první předlékařské péče.

Po celý den si diváci budou moci na letišti v Tlustici prohlédnout historickou i současnou moderní hasičskou techniku, obdobně jako vozidla a vybavení dalších složek integrovaného záchranného systému. Chybět nebude ani stan prevence rizik s programem Hasík CZ a dalšími soutěžemi a kvízy na téma ochrany obyvatelstva a požární prevence.

Vstup i parkování přímo na letišti je zdarma! Místo je navíc dobře přístupné i pěšky od autobusové zastávky v Tlustici (10 minut) nebo od vlakového nádraží Hořovice (20 minut).

por. Ing. Ladislav Holomčík
tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje

zobrazit další články » Sport