Středa 23. srpna 2017, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK

První záříjovou sobotu se koná již sedmý ročník Zbirožského hasičského tatrování, přihlaste svou Tatru!

V sobotu 2. září 2017 od 10 hodin se v areálu Hasičského záchranného sboru ČR ve Zbirohu uskuteční již sedmý ročník akce s názvem Zbirožské hasičské tatrování.

Hlavním bodem programu této celodenní hasičské akce bude již tradičně volba nejkrásnější Tatry. Pokud Váš sbor také vlastní pečlivě opečovávaný kousek techniky značky Tatra, neváhejte ho přihlásit do soutěže.

Přihlášky (v příloze) do soutěže MISS TATRA 2017 zasílejte na e-mailovou adresu: epoz@hzscr.cz do 31. srpna 2017.

V přihlášce uveďte označení vozidla, které do soutěže přihlašujete a rok jeho výroby, koho vozidlo reprezentuje, jméno, příjmení, titul a hodnost odpovědné osoby, dále kontaktní telefon a e-mailovou adresu.

Pro všechny posádky vozů přihlášených do soutěže jsou připraveny dárky, unikátní trička s logem tatrování i pamětní listy a zajištěno občerstvení. Tradičním hlavním partnerem volby nejkrásnější Tatry je společnost Tatra Truck, a. s., která do soutěže věnuje atraktivní ceny.

Své favority mezi Tatrami volí jak návštěvníci Zbirožského tatrování (udělující titul MISS Tatra Sympatie), tak odborná komise (udělující tituly MISS Tatra a MISS Tatra Tunning).

Minulý rok navštívilo tatrování více než 2000 návštěvníků, kteří zvolili tu nejkrásnější z 62 soutěžních vozů. Součástí akce bude také výstava a ukázky RC modelů značky Tatra.

V průběhu dne se představí zcela nový hasičský letištní speciál Panther a nejnovější speciální techniku představí také Záchranný útvar HZS ČR. Těžké stroje doplní kouzelné vystoupení malých hasičat Soptíků, kteří si pro to letošní tatrování připravili zbrusu nový program.

Na dětské návštěvníky čeká maskot – dráček Záchranáček v životní velikosti, skákací hrad se skluzavkou v nadživotní velikosti a spousta her a soutěží o krásné hasičské ceny.


Druhou neodmyslitelnou akcí Zbirožského hasičského tatrování je Mistrovství republiky ve výměně předního kola na vozidle Tatra 815.

Dvoučlenné posádky musí zvládnout výměnu 160 kilogramového předního kola Tatry 815 a to pouze s pomocí hydraulického zvedáku a klíče na kola. Věřte, nevěřte, jsou borci, kteří to zvládnou pod 5 minut.


Na ploše o rozloze 4000 m2 čeká na hasičské nadšence více jak 130 exponátů historické hasičské techniky, z nichž nejstarší pochází už z poloviny 18. století.

Návštěvníci mohou zavítat do plně vybaveného krytu, určeného pro nouzové ukrytí obyvatel a do zařízeného podzemního velitelsko-štábního pracoviště v rámci unikátní expozice ochrany obyvatelstva. To, jak vypadá po požáru běžná domácnost, je k vidění v expozici vyšetřovatelů příčin požárů.

Celý den bude k dobré náladě hrát kapela Bonton Band. Vstup na celou akci je volný.

Parkování je možné v areálu, stejně jako možnost zakoupení si občerstvení.

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí
Ministerstvo vnitra – GŘ HZS ČR
Sdílet
Přiložené soubory
Propozice Tatrování 2017_celek.doc zobrazit online DOC 230 kB
Propozice Tatrování 2017_Mistrovství ve výměně.doc zobrazit online DOC 217 kB
Propozice Tatrování 2017_Soutěž Miss Tatra.doc zobrazit online DOC 217 kB
Přihláška Tatrování 2017_Miss Tatra.doc zobrazit online DOC 216 kB
PřihláškaTatrování 2017_Mistrovství ve výměně.doc zobrazit online DOC 215 kB
Banner Partner & VIP: PO-BP 970x150 OK