Pondělí 17. května 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pravidla komentářů a diskuzí

Registrací či přihlášením na serveru POŽÁRY.cz vyjadřujete automatický souhlas s následujícími pravidly, stejně tak souhlasíte s použitím vaší e-mailové adresy pro zasílání informačních emailů.

Pokud nesouhlasíte, neregistrujte se, nepřihlašujte se.


 1. Názory pod článkem slouží k výměně názorů na témata článků a doplňujícím informacím ke zveřejněným textům, obrázkům, či videím. Rozhodně se však nejedná o místo, na kterém by si uživatelé měli měnit desítky příspěvků během pár minut a volný čas vyplňovat zuřivým aktualizováním stránky.
 1. Názory a diskuzní příspěvky mají být kultivovaným vyjádřením názoru daného uživatele a měly by mít logickou spojitost se zveřejněnými (případně dotazovanými) informacemi.
 1. Je zakázáno uveřejňovat příspěvky, které jakýmkoliv způsobem porušují zákony ČR. Dále do komentářů nepatří pomluvy, urážky, případně vyhrožování násilím. Server POŽÁRY.cz nebude tolerovat ani podněcování nenávisti k jednotlivcům nebo skupinám obyvatel. Smazány mohou být příspěvky vulgární, byť i jen náznakem (zku*******).
 1. Zakázáno je rovněž zneužívání vkládaných komentářů k šíření reklamy nebo spamu, zejména uveřejňování odkazů, které nesouvisejí s tématem článku. Redakce bude pečlivě posuzovat rovněž příspěvky ryze provokačního charakteru popřípadě popírající základy etiky. Osobní záležitosti řešte pomocí vzkazů popř. e-mailu, je-li zveřejněn, do diskuze nepatří.
 1. Je nepřípustné zveřejňování údajů o identitě jiné osoby, jejího jména, příjmení, adresy, telefonního čísla nebo jiného osobního údaje (pokud toto sama neposkytla veřejně na serveru POŽÁRY.cz uživatelům). Zakázáno je také vydávání se za jinou osobu. Příspěvky je nutno psát česky nebo slovensky.
 1. Redakce si vyhrazuje právo dle vlastního uvážení vybrané příspěvky odstraňovat nebo ponechávat a to i bez informace o odstranění příspěvku. Názory pod články nemusí být zpřístupněny u každé zveřejněné informace, existující fórum nebo názory mohou být kdykoliv uzavřeny, případně může být celé vlákno smazáno.
 1. Opakované vkládání smazaných příspěvků je automaticky považováno za spam a uživatel, který tak činí, bude zablokován.
 1. Ve výjimečných případech může redakce přistoupit k zasáhnutí do komentáře. Ve většině případů se jedná o zásah do příspěvků, které jsou záměrně částečně přínosné a částečně osobní narážky (vy víte, o čem je řeč). Redakce si vyhrazuje právo odstranit část, která není k tématu. Rozhodně však nebude měněn ostatní obsah příspěvku, či jeho smysl.
 1. Redakce nebude v žádném případě obhajovat ani vysvětlovat důvod, proč byl příspěvek/diskuze smazán/a, popřípadě proč bylo pozastaveno/zrušeno celé vlákno. Příspěvky volající po vysvětlení smazání a komentující mazání budou automaticky opět smazány.
 1. Před položením dotazu zkuste odpověď nejprve najít (vpravo nahoře). Zamezíte tím zbytečné duplikaci vláken.
 1. I přesto, že redakce podporuje psaní „správnou češtinou“ a ne „špatnou češťynou“, vyvarujte se prosím příspěvků týkajících se češtiny. Na webu se vyskytuje uživatel „Jazykozpytec“ a ten si rád vezme všechny špatně píšící uživatele „do svých písmenek“. Nesnažte se ho přivolávat výkřiky „Jazykozpytec by šílel“, případně „Ten se v hrobě obrací“. Takové příspěvky budou mazány. Zakládat nové účty pojmenované „Jazykozpytec“ nemá cenu, budou odhaleny a smazány.
 1. Redakci oslovujte přes kontakty k tomu určené, ne přes komentáře ani ve fóru (Vážená redakce, rád bych… Milí redaktoři, dovolte mi…). Na tyto vzkazy existují jiné, vhodnější komunikační kanály a hlavně není v silách redaktorů všechny diskuze pročítat.
 1. Položil někdo ve fóru již po sté stejný dotaz? Nechce se vám na něj odpovídat? Nedělejte to, ignorujte to. Příspěvky typu „utfg“, „hledej, šmudlo“ apod. budou mazány.
 1. Obsah názorů či příspěvků v diskuzním fóru může být bez změny významu a s uvedením autora použit na kterémkoli místě webu. Stejně tak odkazy v komentářích nebo diskuzních příspěvcích na autorský obsah (fotografie, text, video) jsou brány jako upozornění redakce na daný obsah, který lze převzít do článku s uvedením původního zdroje.

Uživatelé, kteří nebudou daná pravidla respektovat, musí počítat s možností, že jím bude zamezeno vkládání příspěvků nebo dojde k zablokování jejich uživatelského účtu.

Přidání názoru pod článek, případně příspěvku do diskuze,je bráno jako automatický souhlas s pravidly.

Na zveřejnění přidaného příspěvku nevzniká žádný právní nárok.

Pravidla mohou být redakcí kdykoliv zpětně upravena, nejčastěji v případech rozšíření nešvaru, který v pravidlech není zahrnut.

Reflex.cz:

Svoboda projevu neznamená právo vyjádřit se jakkoli a kdekoli, zvlášť pak ne na cizím pozemku.

Každý si přece může založit svůj blog nebo své noviny a psát si tam, co chce.

Sdílet