Pondělí 22. dubna 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner & VIP: PO-BP 970x150 OK

Hasiči v Brandýsku oslaví v červnu roku 2019 již 130. výročí

V 70. a 80. létech 19. století propuklo na území obce Brandýsek několik požárů, proto se občané rozhodli pro založení hasičského sboru. V listopadu roku 1889 byla svolána schůze do hostince p. Dryáka v Olšanech, na kterou se dostavilo 35 občanů.

Ti dokonale prodebatovali položení myšlenky k tomuto uskutečnění. Na valné hromadě, kterou řídil p. J.Brebta, tehdejší starosta obce, bylo zvoleno představenstvo a sbor uveden v činnost.

Tak vznikl sbor dobrovolných hasičů spojených obcí Olšany – Brandýsek, Cvrčovice a Holousy. A právě letos v červnu si sbor připomene výročí 130 let od jeho založení.

Oslavy 130. výročí založení sboru se odehrají 8. června 2019 na prostranství okolo těžební věže bývalého dolu Michael v Brandýsku. Program pro veřejnost začíná v 10 hodin dopoledne přivítáním hostů a vyznamenáním členů sboru.

Během celého dne si mohou návštěvníci prohlédnout historickou i současnou hasičskou techniku. V rámci hlavního programu se mohou těšit na ukázky hašení, činnosti lezecké skupiny hasičského záchranného sboru České republiky, zásahu složek IZS u dopravní nehody nebo ukázky práce mladých hasičů.

V doprovodném programu se pak představí báňští záchranáři ze stanice Libušín, kteří připraví pro děti lanovku, ÚAMK se svým otočným simulátorem dopravní nehody a další. Děti se pak mohou těšit na malování na obličej.

Na místě bude zajištěno občerstvení formou stánkového prodeje, vstupné zdarma. Doporučujeme na akci přijet veřejnou dopravou, počet parkovacích míst bude omezený.

Událost je i na Facebooku.

Sdílet
Banner zeka 970 OK