Sobota 16. ledna 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Studentský železný hasič 2009

V sobotu 7.listopadu 2009 proběhl pátý ročník již tradiční soutěže Studentský železný hasič. Jednalo se o variaci na disciplíny TFA, kterou pořádají studenti Fakulty bezpečnostního inženýrství Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Po zkušenostech z minulého ročníku a dle dohody s vedením fakulty bylo pro letošní ročník rozhodnuto, že bude celá startovní listina vyhrazena pro studenty, absolventy naší školy a vybrané hosty z řad HZS.

V sobotu 7.listopadu 2009 proběhl pátý ročník již tradiční soutěže Studentský železný hasič. Jednalo se o variaci na disciplíny TFA, kterou pořádají studenti Fakulty bezpečnostního inženýrství Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Po zkušenostech z minulého ročníku a dle dohody s vedením fakulty bylo pro letošní ročník rozhodnuto, že bude celá startovní listina vyhrazena pro studenty, absolventy naší školy a vybrané hosty z řad HZS. Zájem studentů nás naprosto zaskočil, pokud by mohlo startovat až neuvěřitelných sto závodníků, stejně by se na všechny nedostalo. Nakonec se letos na trať vydalo celkem 55 závodníků, z čehož bylo 5 žen z několika univerzit z Česka a Slovenska. Na regulérnost celé soutěže dohlížel vítěz IRON FIREMANa 2008 a momentálně asi ten „nejtvrdší hasič" u nás, Ing. Lukáš Novák taktéž absolvent naší fakulty.

Každý závodník musel nejdříve roztáhnout vedení 4B hadic, poté udeřil 50krát kladivem v Hammerboxu (zástupkyně něžného pohlaví „pouze" 25krát). Následoval transport dvou hadicových košů , napojení hadice C na rozdělovač. Poté následoval transport figuríny. Ta byla sice o něco lehčí než minulý rok, ale potrápila snad každého. Po figuríně již následovalo „pouze" vystoupit do 10.NP budovy rektorátu naší univerzity.

Snad největším úspěchem celé soutěže byl fakt, že všichni soutěž úspěšně dokončili a nedošlo k žádnému zranění. Na prvním místě v kategorii muži se umístil Aleš Navrátil z HZS podniku DEZA Valašské Meziříčí. Celou trať zvládl za 3,00 minuty. Moc nechybělo k překonání rekordu tratě, který drží student naší fakulty. V ženách excelovala Kristýna Kutilová ze čtvrtého ročníku. Při jejím proběhnutí cílem se časomíra zastavila na čase 4,14.

Celou soutěž sice zajišťovali studenti, ale nemohla by se uskutečnit bez organizační pomoci domácí fakulty a univerzity. Technickou pomoc nám poskytl Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje. Hodnotné ceny pro vítěze věnovali firmy MSA Safety [Czech] s.r.o, LUINGPYREX s.r.o, DEVA F-M s.r.o., Autosalon F-M , Dräger Safety s.r.o a studentský klub Vrtule. Všem výše uvedeným subjektům patří náš dík a doufáme že důvěru v nás vloženou jsme nezklamali. Zároveň se budeme těšit na setkání při dalším ročníku této zcela jistě vydařené studentské soutěže.

Výsledky je možné stáhnout v příloze.


Adam Fuksa -swo-

Sdílet
Přiložené soubory
Výsledková listina zobrazit online PDF 434 kB