Čtvrtek 2. dubna 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 Proudnice C52

Firma ZHT Group s.r.o. přináší na trh nově vyvinutý efektivní způsob dezinfekce dopravních prostředků, malých i velkých prostor na bázi nanotechnologie

„Na celou naši zemi za posledních pár týdnů dolehla koronavirová krize. Jakmile začal skokově růst počet nakažených onemocněním COVID-19, uvědomili jsme si, že je potřeba najít řešení, jak pomoci šíření viru zastavit,“ říká Ing. Radim Zábranský, jednatel společnosti ZHT Group s.r.o.

V hlavní roli nanotechnologie

Obecně je známo, že viry a bakterie mohou v prostoru přetrvávat i několik dní. Pokud nebudou efektivně dezinfikovány prostory, kde se vyskytuje hodně lidí (dopravní prostředky, kanceláře, nemocnice, prodejní a výrobní prostory atd.), bude se toto onemocnění rychle šířit dál.

Proto jsme s našimi partnery co nejrychleji přiložili ruku k dílu a vyvinuli systém, který efektivně tato prostředí dezinfikuje a pomáhá společnosti k zastavení šíření tohoto onemocnění.

Aplikace dezinfekce ve formě aktivní mlhy na bázi nanotechnologie dezinfikuje místa účinněji než tradiční řešení pomocí spreje nebo čištění. Speciální mlžná tryska vytvoří aktivní mlhu, která vyplní prostor a zaplní každé místo, i to, které nebylo vystaveno přímé aktivaci mlhy. Zamlžení garantuje dezinfekci celého prostoru, nejen pouhého povrchu.

Náplní zařízení je roztok Q-live. Lze ho použít pro letadla, autobusy, vlaky, interiéry, uličky supermarketů, haly, nemocnice a další kontaminované prostory.

Q-live je prostředek, který bojuje se všemi druhy patogenů: bakteriemi, viry, houbami, kvasinkami a plísněmi. Účinkuje na baktericidní a fungicidní látky.

Q-live je netoxický preparát likvidující více než 650 patogenů. Nereaguje na léky a nedráždí sliznici. Je bezpečný pro děti, těhotné i kojící ženy. Je užitečný při cestování v letadle, vlaku, autobuse nebo tramvaji. Je možné jej použít na toalety, při nakupování v nákupním středisku, v restauraci, na klinice nebo na dětském hřišti.

Doporučuje se používat především během chřipkového období se zvýšeným výskytem virových a bakteriálních onemocnění. Je vyvinut z přírodních látek, díky kterým je zcela bezpečný.

Tajemství účinnosti Q-live spočívá v jeho dvoufázové aktivitě hlavních složek. Útočí na buněčnou membránu mikrobů a stříbro rozdrcené díky monoionické technologii do velikosti nanočástic (<0,2 nm) proniká dovnitř patogenních buněk a trvale je ničí. Tato kombinace zvyšuje účinek složek více než stonásobně.

Q-live je bezpečný přípravek, který neohrožuje lidské zdraví a při jehož aplikaci nehrozí kontaminace chemickými látkami.

Desinfekce dopravních prostředků a menších prostorů

Pro dezinfekci autobusů a malých prostorů je využívána kompaktní dezinfekční sada COD11.

Souprava pro dezinfekci malých prostorů je kompletní a snadno použitelná jednotka na kolečkách. Je určena pro dezinfekci vozidel nebo zasažených prostorů, které vyžadují časté ošetření. Je vhodná pro dezinfekci autobusů, tramvají a vlaků. Sada může být použita i pro jiné prostory nebo místnosti.

Doporučená doba pro zamlžení autobusu je přibližně 2 minuty a pro kloubový autobus 4 minuty. Systém je navržen tak, aby dezinfikoval všechny povrchy i objem vzduchu ve vozidle.

**Parametry systému:
**

 • spotřeba kapaliny: 0,1 až 0,5 litrů za minutu
 • spotřeba vzduchu: 0,1 m3 za minutu
 • celková provozní doba systému: přibližně 40 minut
 • použití systému pro autobusy: jedna náplň o objemu 12 litrů vydrží na 36 autobusů

Klíčové prvky systému:

 • COD11 mlžící tryska na stativu s 10metrovou vzduchovou hadicí
 • nerezová nádoba na tekutinu
 • elektrický vzduchový kompresor 230 V
 • manipulační jednotka na kolečkách

Dezinfekce hal, chodeb a větších prostorů

Dezinfekční sada ND ke kompresoru pro haly, chodby a jiné prostory je sada prvků, které připojíte k vlastnímu kompresoru nebo k rozvodům vzduchu v budovách pro vytvoření účinného dezinfekčního systému pro zamlžení větších prostor, např. haly, chodby, místnosti.

Dva typy trysek lze použít k zaplnění delších místností (např. chodby) nebo prostornějších místností.

**Parametry systému:
**

 • spotřeba kapaliny: 0,8 až 1 litr za minutu

 • spotřeba vzduchu: 1,2 m3 za minutu

 • požadovaný tlak vzduchu v systému: 4 – 4,5 baru


Klíčové prvky systému:

 • ND 49 nebo ND62 mlžící tryska se stativem
 • nádoba na tekutinu: 30, 50 nebo 75 litrů
 • hadicový konektor pro vzduchové potrubí s redukčním ventilem

Návrat pracovníků do fabrik

Uváděný systém pracuje při své aplikaci s velkou účinností – efektivně pokrývá dezinfikované prostory, zatímco minimálně spotřebovává náplň v zařízení. Jeho použití dává naději na co nejdřívější navrácení současné situace do normálu.

Díky této inovativní dezinfekci by tak mohlo dojít k opětovnému návratu pracovníků do fabrik nebo návštěvníků zpět do obchodních center či kulturních zařízení.

Často kladené dotazy

Jakými dezinfekčními prostředky lze zařízení naplnit?

Doporučujeme roztok Q-live, který obsahuje nanočástice zlata, stříbra a mědi, hubí bakterie i viry a neškodí lidem ani materiálům.

V čem je mlžná tryska speciální a z čeho je vyrobena?

Proudnice aplikuje roztok drobnými kapkami ve velikosti 3 až 10 mikronů a je vyrobena z nerezového materiálu třídy 304.

Jak velký prostor ošetřím?

S naším řešením dezinfikujete od 20 m3 do 100 m3 za minutu.

Za jak dlouho lze po dezinfekci vstoupit do vozu či místnosti?

Jelikož je roztok nezávadný pro osoby i materiál, v prostoru se můžete pohybovat ihned po aplikaci roztoku. Aktivní látky ulpívají na materiálu a působí dlouhodobě. Po vyvětrání prostoru lze v rámci minut vozidlo či místnost opět používat. Jelikož je roztok aplikován ve formě kapek a aktivní mlhy ve velikosti několika mikronů, není povrch mokrý.

Musím přístroj přímo umístit do místnosti či vozidla?

Ne. Speciální proudnice je umístěna na 10metrové hadici na stativu, proto je možné do vozu umístit pouze mlžnou trysku.

Kdy přístroj dostanu a kde jej lze objednat?

Přibližná doba dodání je do 10 pracovních dnů.

Případné dotazy a objednávky lze vyřídit na čísle: 602 774 908 nebo emailu svoboda@zht.cz.
Neváhejte nás kontaktovat.

komerční prezentace
www.zht.cz
Sdílet
Přiložené soubory
Dezinfekce ZHT letak.pdf zobrazit online PDF 2 MB
Banner Stimax.cz 970