Středa 19. ledna 2022, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasičská pouť

Letošní hasičská pouť na Svatý Hostýn bude mít rekordní účast

Organizátoři letošní hasičské poutě na Svatý Hostýn na Kroměřížsku očekávají rekordní účast. Pouť je totiž jedním z hlavních programů oslav 140. výročí založení prvního sboru dobrovolných hasičů v českých zemích. Novináře o tom dnes informoval starosta Okresního sdružení hasičů Zlín Jiří Požár. Zatím nejvíce hasičů navštívilo známé poutní místo v roce 2001, kdy se jich zde sešlo přibližně 2500.

Hasičská pouť na Svatý Hostýn se letos 1. května koná již podesáté. Co do počtu zúčastněných jde o největší podobnou akci v České republice. Jejími pořadateli jsou dobrovolní hasiči pěti sborů z okrsku Lukovské Podhradí. „Vše nasvědčuje tomu, že letos se tu zřejmě sejde nejvíce hasičů v celé historii pouti,“ uvedl Požár.

Hlavním bodem pouti bude mše, kterou by měl stejně jako v loňském roce celebrovat olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Po jejím skončení pak bude následovat posvěcení sošek svatého Floriána, patrona hasičů. „Tento světec je hasiči velice uctíván, navíc v letošním roce uplyne přesně 1700 let od jeho umučení,“ poznamenal Požár s tím, že světit se budou i prapory či historické přilby.
Sdílet