Čtvrtek 4. března 2021, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Server POŽÁRY.cz slaví deset let existence IV. – Významné události

V dalším díle bychom vám rádi alespoň v krátkosti připomněli některé události, které ovlivnily web POŽÁRY.cz v jeho destileté historii.

V dalším díle bychom vám rádi alespoň v krátkosti připomněli některé události, které ovlivnily web POŽÁRY.cz v jeho desetileté historii.

Sloučení několika webů
Jak jsme již psali v prvním díle, web POŽÁRY.cz se po dvou letech působení spojil s ostatními žánrově podobnými weby. Vytvořil se tak tým lidí, kteří spojili síly. Tento průlom v historii webu byl poměrně zásadní. Web získal další spolupracovníky a více lidí vrhlo více umu do chodu webu. Vytvořil se i vlastní administrační systém a nový design.

Hasiči Praha – zásadní spolupráce
V prvním roce fungování webu byla dojednána spolupráce s vedení HZS hl. m. Prahy o spolupráci. Web začal ve větší míře propagovat a prezentovat práci pražských hasičů. Oddělení dokumentace poskytovalo fotografie a web se tak stal nedílnou součástí českého internetu. Sledovali nás i novináři z jiných zpravodajských serverů. Tím jsme získali poměrně slušnou popularitu do začátku.

Novináři nám pomohli
Právě díky kolegům novinářům z krimi rubrik ostatních významných internetových i tištěných médií, se web POŽÁRY.cz dostal do podvědomí. Náš odkaz s objevoval ve zpravodajských článcích. V krimi rubrice portálu iDNES.cz měl web asi tři roky trvalý banner s odkazem na stránky ww.pozary.cz. Web spolupracoval a dodnes spolupracuje s portálem idnes.cz nebo tn.cz. Portál LUPA.cz o nás psal v souvislosti designem. Martin Kavka poskytl na BBC hodinový rozhovor v rubrice interwiev BBC, které moderoval Václav Moravec. Bylo to po návratu z USA, kde byl s kolegou Radkem Kislingerem pozván měsíc po teroristických útocích 11. září 2001 hasiči z New Yorku.

PYROS a další mediální partnerství
Web se stal čtyřikrát mediálním partnerem významného veletrhu PYROS, kde měl i prezentační stánek a pokytoval on-line zpravodajství. Dalším významnějším mediálním partnerstvím byla akce PYROCAR. Web POŽÁRY.cz byl i hlavním mediálním partnerem amerického filmu OKRSEK 49. Oslovila nás společnost FALCON jako distributor filmu a uspořádali speciální předpremiéru jen pro hasiče.

On-line zpravodajství v praxi
Jistě si vzpomínáte na rozsáhlé pražské požáry v tržnici SAPA nebo na požár levého křídla Průmyslového paláce. Náš server přinášel aktuální a čerstvé informace. Náš portál sledovaly zpravodajské weby a citovala nás i TV média a rozhlas.

Plno novinek každý rok nás posouvá dál
Již několik let se stala rubrika technika nejčtenější částí webu s pravidelným příspěvkem každý týden. Připravili jsme pro naše čtenáře blog, bazar je dalším exponovaným místem webu, kde vás je denně hodně. Založili jsme e-shop, který se snažíme do budoucna rozšiřovat. Server POŽÁRY.cz také do této chvíle má na Facebooku přes 3.tisíce fanoušků. Denně nás sleduje přes 7500 uživatelů.

Fotogalerie: Luboš Samec a Jan Kostík

Martin Kavka

-kaw- 

Sdílet