Čtvrtek 25. unora 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

VIDEO: Haix představil nový typ obuvi

Haix dovezl do Lipska zcela novou botu. Jedná se podle nich o revoluci i evoluci na trhu s obuví. Vzhledem k dosti srozumitelné angličtině je následující video ponecháno v originále, v článku však zevrubně popíšeme, o co se u nové obuvi jedná.

Haix dovezl do Lipska zcela novou botu. Jedná se podle nich o revoluci i evoluci na trhu s obuví.

Vzhledem k dosti srozumitelné angličtině je následující video ponecháno v originále, v článku však zevrubně popíšeme, o co se u nové obuvi jedná.

U bot napočítáme nejméně deset patetovaných inovací. Tím hlavním je zřejmě přechod ze zipu na utahování tkaničkami. V obuvi jsou dvě tkaničky – jedna stahuje botu v nártu, druhá pak v holeni. Obě se vytahují společně a zacvaknou se do plastového uzávěru na jazyku boty. „Zbytek“ šňůr se pak uloží do připravené kapsičky na boku boty.

Dále byla vylepšena podrážka boty. Obsahuje nyní tři prvky – černý pro běžný povrch, modré pro hladké povrchy a žluté pro podporu podrážky při postupu po žebřících. Dále byla zlepšena chrana celého nártu od špičky obuvi až nahoru a to plastovým překrytem. Zlepšena byla rovněž ochrana kotníků a to jak na straně vnější, tak na straně vnitřní. Obuv je rovněž odolná proti prořezu motorovou pilou.

Drobnými „třešničkami“ jsou pak bílý prostor pro vepsání jména hasiče na zadním vrcholu obuvi a oce vystouplá pata pro snadnější zouvání.

Veletržní cena obuvi byla výborných 199€, uvidíme, na kolika se zastaví ta tržní.

Video: Martin Kavka

-kow-

Sdílet
Seriál: Veletrh INTERSCHUTZ