Úterý 2. března 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Na veletrhu byla k vidění nejen velká auta, ale i modely

Veletrh Interschutz přináší podívanou nejen pro příznivce hasičské techniky, ale své místo si zde přijdou i fandové a blázni do modelů požárních automobilů. Prakticky ve všech pěti halách jsou k vidění modely hasičských vozidel ve všech možných měřítkách a od všech možných výrobců.

Zřejmě nejvíce je zde k vidění i nejčastěji modeláři vyhledávané měřítko 1:87 od firem Herpa, Busch, nebo třeba Kirbi. Na tyto modely se dá opravdu narazit všude. Základní cena těchto modelů začíná někde na 3 eurech a podle propracování se může vyšplhat až na 25, zde se třeba zastavila cena pražského Golema ZZS od Harpy. Jako vždy , tak i na tomto ročníku veletrhu Interschutz jsou zde k vidění soukromé sbírky těchto modelů, některé jsou přímo na místě i lepeny.

Dalším oblíbeným měřítkem je 1:43. Těchto modelů je zde také velké množství, například od firmy Morey a dá se zde narazit i na modely ze zámoří od známé firmy, která se specializuje převážně na záchranářské a policejní vozidla. Ano všichni typující, že se jedná o firmu, CODE 3 měli pravdu. Sice se tyto modely prodávají pouze na dvou místech na výstavišti, což je vzhledem k jejich kvalitě škoda, ale i přesto stojí za to je vidět. Jejich cena začíná zhruba na 70 eurech, což je relativně dost, nutno dodat že ke každému zakoupenému modelu obdrží jeho nový majitel certifikát pravosti modelu s výrobním číslem, které je možné po zaregistrování zkontrolovat na oficiálních stránkách výrobce.

No a samozřejmě nemůžou chybět modely v měřítku 1:18. Těch je na výstavišti poskromnu, ale i tak se dají najít. Tyto modely jsou naprostá špička a jedním z nich je Mercedes Benz L322, bohužel cena tohoto modelu je 195 eur. U nás se tento model dá pořídit za cenu kolem 6000,– což je po přepočtu podstatný rozdíl, proto veletržní cena jistě každého modeláře potěší.

Samozřejmostí jsou i různé dioráma, kde je možné vidět třeba bourání Berlínské zdi pomocí složky THW, která je v Německu hodně rozšířená. Na jednom ze stánků se nám podařilo zastihnout i všem dobře známého bývalého redaktora serveru Požáry.cz Michala Brunnera, který si také musel udělat radost několika modely.

Ani já jsem nemohl zůstat po zadu, sice jsem si koupil pouze jeden model, ale stoji za to. Jedná se o model od firmy Schuco 1:43 Iveco Magirus Super Dragon 8×8, jeho ceny byla 99 eur. Veletrh Interschutz, který se koná jednou za pět let byl bohatý nejen na skutečná hasičská vozidla, ale i na jejich modely.-swo-

Sdílet
Seriál: Veletrh INTERSCHUTZ