Pátek 5. března 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tak máme za sebou celodenní výleteček…

Tak máme za sebou celodenní výleteček. Ráno nás vyzvedl autobus. Několik krásných hodin v Horažďovickém aquaparku. Tobogán, výřivka, umělé vlny, klouzačka, brouzdaliště… Jednak jsme se vydováděli, no, a co si budeme vyprávět, generální očistu už ta robátka taky potřebovala… I to „opálení“ se částečně smylo… :-)

Potom jsme vyrazili do Klatov. Kouzelná věta: „Děti, druhý výlet bude, ale ne do města, takže můžete většinu peněz utratit.“ zapůsobila naprosto kouzelně. V peněženkách zbyly částky jako pět korun, dvě koruny, nic a ještě jsem si musel patnáct korun půjčit… Je fakt zajímavé, že některé věty dětem člověk musí opakovat patnáctkrát, zvlášť věty typu „vezmi si tu kšiltovku, kde máš pláštěnku, zavaž si tkaničku…“ ale tohle třeba stačí říct jen jednou a potichu a nenajde se nikdo, kdo by neuposlechl rozkazu :-)

Večer jsme si sedli k táboráku, zazpívali si pár písniček a jak se setmělo, vyrazili jsme po oddílech do lesa na oblíbenou hru Ztrážce ohně. Je to hra, která každoročně začíná tím, že vedoucí přemlouvají děti, aby s nimi šli hrát v noci do lesa príma hru, děti nechtějí, bojí se, mají slzičky na kraji a končí tím, že vedoucí přemlouvají děti, že už je pozdě, že už bychom se měli vrátit do tábora, a podaří se jim dostat děti do postelí jedině po slibu, že si to určitě ještě jednou zahrajeme.

Jo a ještě něco se nám podařilo. Neuvěřitelné štěstí, cestou do tábora jsme nepozorovaně vyslechli rozhovor dvou Skrulů, mluvili o Salamandře, o zajaté Thoře a o nějakém Xylitu, Xyloru, Xylosu, Xylofonu, nebo co to bylo, prostě něco, co je ochraňuje. Moc dobře jsme to neslyšeli, tak jsme vyvěsili stužku jako znamení pro královnu, třeba by nám to mohla vysvětlit.

Dnešní den, ten byl ve znamení odpočinku, počasí zase začíná být horoucí, tak to s dětmi občas trošku zatočí. Vstávali jsme pozdě, dopoledne jsme jen stihli uvařit lektvar z druhé stezky. Po obědě jsme potají zatemnili jídelnu, natiskli vstupenky do kina, vyvěsili plakáty na horké filmové novinky: Cesta do pravěku, černobílý dokument Ze života sliznatek, filmeček pro pamětníky Babička a další… No byla to samozřejmě trošku bouda a užili jsme si profesionální letní kino s filmem Avatar, koukali všichni, včetně hospodáře, kuchařů, snad i srnky z lesa se přišli podívat… No a teď, zatímco tu píšu se z jídelny ozývá burácení diskotéky. Ta má prostě vždycky největší úspěch. Tak zatím…

Kulhajs 

Sdílet
Seriál: Tábor HZS Praha