Pátek 22. října 2021, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tragická dopravní nehoda s následným požárem zaměstnala složky IZS na silnici číslo 6 u obce Sazená

Ve středu 13. října pět minut před půl šestou odpoledne přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o dopravní nehodě a následném požáru na silnici I/16 nedaleko obce Sazená na Kladensku.

Jelikož první oznamovatel uvedl, že ve vozidle zůstaly zaklíněny osoby a dodávka navíc po střetu začíná hořet, vyslal operační důstojník na místo profesionální hasiče z Kralup nad Vltavou, Mělníka a Slaného spolu s dobrovolnými hasiči obcí Ledčice, Veltrusy a Velvary.

Po příjezdu na místo události potvrdil velitel zásahu, že dodávka začala po střetu hořet. Oheň jednotky rychle uhasily vysokotlakým vodním proudem. Přes veškerou snahu všech zasahujících však dvěma osobám, které zůstaly zaklíněny uvnitř, už nebylo pomoci.

Další čtyři zraněné osoby skončily v péči zdravotnické záchranné služby, která pro jejich rychlejší transport do nemocnic povolala vrtulník Letecké záchranné služby.

Vzhledem k večerní hodině následně hasiči spolupracovali s policií, pro jejíž vyšetřování bylo zapotřebí místo nasvítit osvětlovacími balóny. Po ukončení šetření dopravní nehody hasiči pomohli s úklidem vozovky a naložením vraků na vozidlo odtahové služby. Událost následně předali Správě a údržbě silnic.

Jan Sýkora
HZS Středočeského kraje
Sdílet