Pondělí 29. listopadu 2021, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tragická sobotní nehoda uzavřela na několik hodin dálnici D8 u Zdib

K tragické dopravní nehodě na 0 km dálnice D8 ve směru na Prahu vyjížděly v sobotu 23. října 2021 krátce po 10. hodině ranní všechny složky Integrovaného záchranného systému.

Devětatřicetiletý řidič nákladního vozidla jedoucí v pravém jízdním pruhu z dosud nezjištěných příčin narazil v do odstaveného vozidla Volkswagen v odstavném jízdním pruhu, ve kterém se nacházel řidič společně se dvěma spolujezdci. Následkem nárazu došlo k převrácení osobního vozidla na bok, nákladní vozidlo poté ještě narazilo do budovy.

Dvaapadesátiletý cizinec z osobního vozidla na místě utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl. Ostatní dva spolujezdci utrpěli lehčí zranění, se kterými byli převezeni do pražské nemocnice k ošetření. Řidič nákladního vozidla utrpěl vážná zranění, se kterými byl letecky transportován do pražské nemocnice. Tam bohužel druhý den svým zraněním podlehl.

Dálnice byla po dobu vyšetřování nehody a odklízení následků nehody uzavřena na 7 hodin.

Kriminalisté v současné době celou dopravní nehodu šetří a zjišťují, zda nesehrála roli technická porucha, zdravotní indispozice nebo co bylo příčinou této tragické dopravní nehody. Současně policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin usmrcení z nedbalosti.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová, PČR
Sdílet