Středa 3. března 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Dopravní nehoda

19. 6. 2010, 23:02 hod., Praha 2, Sokolská. Jednotka HZS hl.m. Prahy ze stanice 1 asistovala při dopravní nehodě.

Hodinu před sobotní půlnocí byly, na křižovatce ulic Sokolská a Ječná v Praze 2, sraženy tramvají dvě rusky hovořící ženy. Podle předběžných závěrů z místa nehody a podle kamerových záznamů, které mají policisté oddělení vyšetřování dopravních nehod k dispozici, je zřejmé, že řidič tramvaje pravděpodobně nerespektoval světelnou signalizaci a vjel do křižovatky na znamení „stůj“, ale zároveň i ženy se na přechodu pro chodce pohybovaly, když na semaforu svítilo červené světelné znamení „stůj“.
Jedna žena utrpěla těžká zranění, když byla téměř 12 metrů vlečena pod tramvají. Za pomocí speciální techniky musela být vyproštěna. Druhá žena byla tramvají odmrštěna a byla rovněž převezena k lékařskému vyšetření. V tomto případě bylo, naštěstí, zranění lehké, bez nutnosti hospitalizace. Na necelou hodinu byla doprava na tomto frekventovaném mísě odkloněna do ulice Žitná.
V současné době je dopravní nehoda stále v šetření, přičemž technická závada na vozidle již byla předběžně vyloučena a dechová zkouška u řidiče tramvaje byla negativní.

Info: Policie ČR

-wap-

Sdílet