Pátek 23. března 2018, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Holík OK

Nejsou peníze????

Zdravím, nedávno jsem četl jak tady na webu, tak i v periodikách : Hasiči nemají peníze, hrozí že nebude mít kdo hasit … Podle mě – šíření poplašné zprávy. Každopádně … když naše jednotka začala být aktivní, dost výcviku, stáží, služeb pro lidi – přišla ze strany státních kolegů odveta. Situace se má takhle, město, které si je vědomo, že stát nebude mít peníze věčně, vybavilo svou jednotku jak se patří. Máme Scanii, Liaz, motorový člun, raft, dýchací techniku atd. Po nedávném zásahu HZS naše jednotka s raftem vyprošťovala potopené plavidlo státních kolegů. Na to následoval dopis ředitele HZS místnímu starostovi s žádostí o zakoupení člunu pro státní hasiče. Náš starosta odpověděl, že městská jednotka má raft i člun a v případě potřeby se na ní může obrátit. A my jsme přeci od toho, abychom pomáhali lidem a státním kolegům především. A reakce našeho vedení? Do záloh na další výjezdy si svolávají vlastní příslušníky z jejich volna. Kde je tedy ta úspora? Nevidím jí ani tam, kam jede CAS z územka uhasit kontejner do obce 30km vzdálené s vlastní JPO 3 Takže tedy snaha pomoci není asi na místě …

Sdílet
Banner Prabos 970 OK