Neděle 25. března 2018, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Seal navíjáky OK

Navigační databáze zbrojnic JSDHO

Protože nám už léta buší na dveře vědeckotechnická revoluce, vymyslela nějaká hlava pomazaná satelitní navigaci. Pokud ale už máte navigaci, musíte vědět, kam chcete jet, aby vás tam přístroj mohl dovést. Jenže pokud to sami pořádně nevíte, budete bloudit i s navigací, ledaže… ano, ledaže už by to ta navigace věděla sama o sobě. No a pro tyto účely vzniknul specializovaný web POI.cz ( www.poi.cz ), kde existuje mnoho desítek volně a (zatím stále ještě) zdarma dostupných kategorií zájmových bodů – tedy bodů, kam vás navigace může navigovat, pokud si do ní příslušnou kategorii bodů nahrajete.

Jedněmi z mnoha kategorií jsou i dvě hasičské

  1. Útvaroví hasiči:

http://www.poi.cz/index.php?…

  1. Dobrovolní hasiči:

http://www.poi.cz/index.php?…

Jedná se o databáze útvarových stanic, resp. hasičských zbrojnic. Jak je možno vidět, útvarových je zatím 242 (je tam i pár podnikových sborů) a s výjimkou právě těch podnikových sborů by snad měla být kompletní. U zbrojnic je to horší, je jich strašně moc. V databázi je jich zatím 404 a proto neváhejte a pokud máte zájem, napište mi sem souřadnice i té vaší :-).

Jak na to?

  1. Otevřete si tento odkaz:

http://www.poi.cz/index.php?…

  1. Do vyhledávacího okna (je tam nápis Hledat) napište jméno vaší obce (možno zadávat s diakritikou i bez) a odentrujte nebo klikněte vedle na Hledat.
  2. Pokud se zobrazí záznam s vaší zbrojnicí, můžete jeho správnost zkontrolovat kliknutím na ikonku zeměkoule, která je na konci záznamu vpravo. Otevře se mapa, kde je možno polohu ověřit (doporučuji přepnout zobrazování na ortofoto neboli letecké snímky).
  3. Pokud se záznam nezobrazí, vaše obec a tudíž ani jednotka v databázi není. V tom případě máte dvě možnosti: napsat sem adresu nebo použít Mapy.cz ( www.mapy.cz ). Tam najdete svou obec, v obci objekt vaší zbrojnice, přepnete si na letecké snímky pro kontrolu a zapnete si zobrazování souřadnic GPS (tlačítko je pod stupnicí pro změnu měřítka zobrazení mapy). Kliknete na objekt a zkopírujete souořadnice z okénka, kde se vám zobrazily.

Toť vše, můžete začít. Já to zadám do databáze a vy si ji pak z POI.cz můžete v některém z formátů stáhnout do vašeho navigačního přístrojku.

Díky, vrána.

Sdílet
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK