Pondělí 29. května 2023, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Drehleitertreffen 2004 in Memmingen

Neobvyklá akce u německých sousedů – přehlídka AZ.

Není to sice aktuální informace, ale bohužel jsem se s ní seznámil teprve před několika dny a zdá se mi natolik zajímavá, že s ní musím seznámit naše čtenáře, zejména tedy s doprovodnou fotogalerií.

Tak tedy v květnu minulého roku, konkrétně 15.-16.5. se konala v německém městě Memmingen velmi neobvyklá akce. Při příležitosti výročí 50 let žebříku DL 25 Mercedes/Metz, který zakoupil dobrovolný sbor – Freiwillige Feuerwehr Memmingen v roce 1954 a ve výjezdu byl zařazen až do roku 1985, se uspořádala přehlídka automobilových žebříků. Do města se tak sjelo 140 AZ z několika zemí – Německo, Rakousko, Francie a Švýcarsko. K vidění bylo mnoho dnes již unikátních, nádherných, téměř či úplně historických žebříků od hasičských sborů či ze soukromých sbírek, tak pochopitelně i moderní technika, kterou reprezentoval např. Magirus, Metz atd. K vidění byla tedy technika s datem výroby 1927 až po současnost. Těch historických bylo 90 a moderních 50. Během víkendu se všech 140 automobilových žebříků rozprostřelo na několika místech města Memingen, nejvíce na tržišti v historické části. Celou přehlídku shlédlo přes 20.000 návštěvníků.

Bohužel se tato akce již konala, holt se ke všem informacím nedostaneme hned. Věřím, že kdyby se o přehlídce vědělo dříve, tak by na ni jistě zavítalo i spousta hasičů od nás včetně mé maličkosti. Přeci jen, vidět na jednom místě 140 žebříků, to není jen tak něco. Kdesi jsem se dočetl, že toto bylo největší soustředění AZ na jednom místě.
Sdílet