Neděle 3. července 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Auto havarovalo na střechu, pět mladých lidí jelo do nemocnice

Dne 14. 8. 2011 v 15:54 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po dopravní havárii osobního auta u obce Troubky-Zdislavice na Kroměřížsku.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Morkovic-Slížan s jedním zásahovým vozem, kterou ve společném výjezdu posílila jednotka dobrovolných hasičů z Morkovic. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na silnici mezi obcí Morkovice-Slížany a Troubky-Zdislavice došlo k havárii osobního auta zn. VW Passat.

Mladý řidič nezvládl jízdu a s vozem havaroval mimo silnici. Následně se vozidlo převrátilo na střechu a zablokovalo vozovku. Ve voze cestovalo celkem pět mladých lidí, čtyři muži a jedna dívka. Všichni se z vraku vozu dostali ven ještě před příjezdem záchranářů.

Skupinku mladých lidí si postupně do své péče převzaly dvě vyslané posádky zdravotnické záchranné služby. Po nezbytném ošetření a prohlídce byli všichni preventivně převezeni na další vyšetření do nemocnice.

Hasiči byli na místě havárie do několika minut. Nikoho z převážených osob nebylo nutné vyprošťovat, a tak se hasiči soustředili na zajištění vraku auta proti případnému požáru a úniku provozních kapalin pomocí sorbentu. Po zadokumentování havárie bylo vozidlo převráceno zpět na kola a uvolněna doprava pro další provoz. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla silnice zcela uzavřena.

Sdílet