Úterý 23. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

TFA Díly jako součást Šumavské ligy v disciplínách TFA vyhrál v roce 2014 domácí závodník Pavel Kouřík

V sobotu 19. července proběhl druhý ročník soutěže TFA Díly, který se konal v chodské vesnici na úpatí Haltravy.

Soutěže se zúčastnilo 30 závodníků z celé České republiky z řad profesionálních i dobrovolných hasičů.

Úkolem závodníků bylo roztáhnout do svahu dvě nezavodněná hadicová vedení B, zdolat překážkové okno, smotat dvě hadice B a následně je uložit do boxu, 80 úderů v hammerboxu, dále závodník vylezl po žebříku na lešení, kam musel pomocí lana vytáhnout 20 kg závaží, následovala dvoumetrová bariera, posunutí závaží po kolejnici, osmkrát převalit pneumatiku o hmotnosti 90 kg, pomocí Rautekova úchopu transportovat figurínu o hmotnosti 85 kg na vzdálenost 30 metrů, přenesení dvou naplněných kanystrů, závěrečnou disciplínou bylo pronesení plného kanystru tunelem tam i zpět a následoval doběh do cíle.

Celou trať která měřila bezmála 400 metrů i přes veliké horko, které ten den panovalo překonali závodníci v kuse, bez přestávky a v kompletním třívrstvém oděvu, zásahových botách a dýchavím přístrojem Dräger, který sloužil pouze jako zátěž.

1. Pavel Kouřík 04:38,82
  2. Martin Kopecký 04:43,84
  3. Antonín Rendl 04:44,02

Soutěžilo se ve dvou kategoriích Šumavská liga, kde soutěžili závodníci, kteří se účastnili předchozích kol. Druhou kategorií byl Železný hasič obce Díly, tato kategorie byla hlavně pro závodníky okolních sborů, aby si soutěž také vyzkoušeli. V této kategorii byly povoleny lehké kalhoty typu PSII nebo Bushfire.

Hlavní ceny do soutěže věnovaly firmy: Dräger – přilba HPS 7000, Vochoc – nehořlavé triko a nehořlavá kukla, GA Energotechnik – IPod, Jan Benda požární služby – proudnice pro požární sport, dalšími partnery byli: APM automotive, Požární bezpečnost, Probo, Kooperativa, Hasičský záchraný sbor Plzeňského kraje, obec Díly, senátor Jan Látka, člen hnutí ANO Jan Benc, Požáry.cz, Firesport.eu, Šumavanet.cz, Deník