Zásahy

Na žádost starosty obce a po telefonu s operačním důstojníkem vyjela JSDH Týn nad Vltavou v počtu pěti lidí s vozidlem MAN CAS 16 na technickou pomoc do obce Neznašov, místní části Kořensko, kde se nacházel částečně potopený houseboat.

Jednotka pomocí kalového a plovoucího čerpadla postupně odsávala vodu z vnitřních prostor a za pomoci automobilového navijáku postupně vytahovala na břeh. Při zásahu neunikaly žádné provozní ani jiné kapaliny. Po vytažení na břeh a zabezpečení se jednotka vrátila na základnu.

Potřeba výjezdu s AED do místní restaurace byla hasičům v Židlochovicích oznámena z dispečinku ZZS. Na místo do čtyř minut jednotka přijela a muže začala okamžitě resuscitovat. Defibrilátor zhodnotil závažnou srdeční aktivitu a doporučil podání výboje. Hasiči výboj podali a pokračovali v resuscitaci.

Rychlý zásah byl úspěšný a u muže se nejen podařilo obnovit krevní oběh, ale probral se k vědomí. Zasahující lékařka se záchranáři provedla nutné odborné lékařské vyšetření a zajištění pacienta a následně byl transportován do nemocnice.

Jihomoravský kraj

Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Uherské Hradiště vyjela na místo hlášeného požáru osobního vozidla zn.Škoda Felicia, ke kterému došlo v Mařaticicích. Požár zasáhnul palubní desku vozidla. Do dvou minut byl požár hasiči lokalizován a následně i zcela likvidován.

Za požárem, který podle prvotních odhadů způsobil škodu ve výši asi 20.000,– Kč, stála technická závada elektroinstalace vozidla.

Hasiči z Chrudimi a dobrovolní hasiči z Nasavrk zasahovali u dopravní nehody, která se stala v Nasavrkách. Jednalo se o kolizi osobního vozidla. Při nehodě byly zraněny dvě osoby – jedna lehce a druhá utrpěla těžké zranění. Zraněné osoby si do péče převzala posádka zdravotnické záchranné služby.

Hasiči zajistili vozidlo proti pohybu, zamezili úniku provozních náplní a vzniku požáru odpojením akumulátoru.

V obci Stod na Plzeňsku došlo k tragické dopravní nehodě. Cyklistka vjela na přechod, ke kterému přijížděl nákladní automobil ve směru jízdy od obce Holýšov na obec Plzeň. V důsledku toho došlo ke vzájemnému střetu nákladního automobilu a cyklistky, která na místě podlehla utrpěným zraněním.

Komunikace byla v místě dopravní nehody na určitý čas uzavřena. Doprava byla odkláněna přes okolní obce. Na místě zasahovaly dvě hasičské jednotky.

Plzeňský kraj
Středočeský kraj - zobrazit všechny články Praha - zobrazit všechny články Jihomoravský kraj - zobrazit všechny články Kraj Vysočina - zobrazit všechny články Pardubický kraj - zobrazit všechny články Plzeňský kraj - zobrazit všechny články Jihočeský kraj - zobrazit všechny články Zlínský kraj - zobrazit všechny články Moravskoslezský kraj - zobrazit všechny články Olomoucký kraj - zobrazit všechny články Královéhradecký kraj - zobrazit všechny články Karlovarský kraj - zobrazit všechny články Liberecký kraj - zobrazit všechny články Ústecký kraj - zobrazit všechny články