Pátek 28. ledna 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Firefighters Challenge 2008 aneb TFA po dobrácku

Tak jako každým rokem, i letos pořádá jednotka sboru dobrovolných hasičů z Ludgeřovic soutěž o nejlepší „železnou" dvojici hasičů. I tentokrát budou jistě k vidění okamžiky vypětí, nervozity, radosti z dokončení i únavy v cíli.

Opět se podařilo díky náklonnosti ředitelky ZŠ Ludgeřovice vytýčit trať ve zdejším školním sportovním areálu. V plném zásahovém ustrojení se tak představí dvojice hasičů, na které čeká několik disciplín, které na sebe bez odpočinku navazují v jednu dráhu. Tak, aby se na tento závod nedalo připravit, mění se jako každým rokem rozmístění překážek a některé disciplíny k plnění. Tradiční ovál sportoviště bude rozšířen a bude se z něj v rámci některých disciplín sbíhat. Soutěží se bez dýchací techniky, nutná je pouze vlastní zásahová ústroj a soutěž je otevřená pro hasiče všech druhů jednotek.
První výraznou změnu prodělal start, který bude přesunut blíže školní budově. Díky tomu vznikla nová disciplína, běh s hadici smotanou v „harmonice" na vrchol kopce. Zpestřením bude rovněž oblékání přímo v rámci závodu, kdy se nutné pro splnění první disciplíny dostrojit se zásahovým kabátem, rukavicemi a přilbou v improvizované šatně. Další disciplíny již budou zaměřeny na sílu. U bariery bude opět moci dvojice využít žebříku, při jehož používání vzniká časová prodleva. Závěrečným úkolem bude shoz špalku ze stojanu pomocí trhacího háku, čímž se zastaví elektronická časomíra.
Pokud Vás výše popsané řádky zaujaly, neváhejte a podpořte svou účastí toto hasičské zápolení. Na nejlepších pět opět čekají ceny a odměny, vítězí však opět všichni, kteří na konci shodí špalík na zem. Občerstvení a zdravotnická služba bude nezbytnou součástí akce.

Datum konání: 30. 8. 2008
Místo: Ludgeřovice, v areálu Základní školy
Začátek závodu: 14:30 hod.

Srdečně zve realizační tým celé soutěže.

Podrobné propozice a přihláška ke stažení jako příloha tohoto článku.

-wap-

Sdílet
Přiložené soubory
Propozice a přihláška zobrazit online DOC 217 kB