Úterý 26. března 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Kobit THZ 970*150 OK

Silniční běh Rohatecká desítka opět láká na start i hasiče, proběhne na začátku května 2018

Jubilejní pětadvacátý ročník oslaví v Rohatci na Hodonínsku v roce 2018 běžecký závod Rohatecká desítka. Půlkulaté výročí evidujeme při této příležitosti také u jedné z vložených kategorií.

Organizátoři z řad místní dobrovolné jednotky zde již popáté vyhlašují přebor profesionálních a dobrovolných hasičů v silničním běhu na pět kilometrů.

Závod se v malebné obci na břehu řeky Moravy koná pravidelně ve státní svátek 8. května 2018. Letos tak vychází na úterý.


Běží se na asfaltových okruzích ve středu obce. Na závodníky čeká povětšinou rovina, jedinou menší záludností je krátký, ale šťavnatý kopeček, který následuje bezprostředně po seběhu v polovině okruhu.

Hlavní závod na deset kilometrů čítá šest kol, hasiči běží polovinu. Pro běžce je připraveno občerstvení, jak při závodě, tak i v cíli. Loňské ročníku se zúčastnilo dvanáct hasičů a tři hasičky na pětikilometrové trati, dva borci si troufli na desítku.

Vítězství v hasičských přeborech si připsali Petr Mrázek z HZS Brno časem 19:09 a Lucie Chalabalová z SDH Svatobořice výkonem 22:30.

V rámci sportovního dopoledne soutěží také děti všech věkových kategorií na tratích od 60 metrů po jeden okruh hlavního závodu v délce 1660 metrů.

Součástí akce je závod na in-line bruslích a veřejný štafetový běh na 4×300 metrů pro širokou veřejnost. Program začíná v 9:00, hlavní závod včetně hasičských přeborů startuje v 11:45 hodin.

Luděk Durďák
Sdílet
Přiložené soubory
Propozice ROH10_2018.pdf zobrazit online PDF 458 kB
Banner DrägerCZ 970