Sobota 19. září 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Agrotec 970x150 OK

Soutěž v požárním sportu SDH Budilov

Jako už každý rok jsem byl natěšen na soutěž v požárním sportu pořádanou SDH Budilov . Ne snad, že by jinde soutěže nebyly, ale zde je to prostě pro mě srdeční záležitost. Letos jsem však byl pár dní před mnou myšleným datem konání, telefonicky upozorněn, že došlo ke změně a soutěž je o týden posunuta. Důvod si už nepamatuji , nicméně pro mě to mělo důsledky jež by mě ani ve snu nenapadly.....

Jako už každý rok jsem byl natěšen na soutěž v požárním sportu pořádanou SDH Budilov . Ne snad, že by jinde soutěže nebyly, ale zde je to prostě pro mě srdeční záležitost.

Letos jsem však byl pár dní před mnou myšleným datem konání, telefonicky upozorněn, že došlo ke změně a soutěž je o týden posunuta. Důvod si už nepamatuji , nicméně pro mě to mělo důsledky jež by mě ani ve snu nenapadly.....

Vodou zmítaná Šumava musela ubrat místním dobrovolným hasičům spousty sil a určitě i nějaký ten elán a chuť soutěžit. Nejinak je tomu určitě i na severu Moravy , ale vraťme se na jih Čech do krásné šumavské krajiny, které povodně ne málo, ublížili na kráse.

Tak tedy 11.7.2009 vypukl sportovní den pro dobrovolné hasiče, který bývá každoročně zakončen zahradní párty trvající leckdy do ..........No po řádném výkonu má přijít i řádná zábava.

Soutěžilo se o pohár Starosty obce, v Prachatické a Šumavské lize.

Počasí byť ráno neslibovalo zrovna pěkný den se nakonec celkem vydařilo a po poledni se rozběhli soutěže v kategoriích muži, ženy a děti. Některá družstva dětí, měla členy věkem tak nízké, že se člověk divil jak jsou šikovný , když rozeznají proudnici od flašky s mlíkem. Ne, nic ve zlém samozřejmě, je dobře když se děti od útlého věku něčemu věnují. Organizace jako vždy klapala, soutěž měla spád a diváci si přišli jistě na své. Však se jich také sešel slušný počet. Občerstvení bylo také na tradičně dobré úrovni, bohužel letos mě nebylo dopřáno využít jeho služeb a nedočkal jsem se ani vyhlášení nejlepších družstev. Takže kdo chce vědět jak vše dopadlo podívá se sem.

Omluvte kvalitu přiložených fotek, ale kdo měl někdy takového housera jako já, pochopí.
Ještě jedno poděkování ZZS Vimperk za opíchnutí zad a pár dobrých rad.

Další fotografie zde


Pro požáry.cz: Martin Kareš-swo-

Sdílet
Banner Recyklujte s hasiči 970