Pondělí 22. dubna 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner DrägerCZ 970

Nejtvrdší hasiči v roce 2019 dobudou ostravskou věž Bolt Tower na prvního máje

Až stovku tvrdých hasičů z ČR, Slovenska, Polska a dalších zemí očekávají organizátoři letošního adrenalinového TFA Ostravská věž, které připadlo na prvomájovou středu (tedy 1. 5. 2019). Tradičně v krásné Dolní oblasti Vítkovic by se měla předvést celá česká špička v tomto vysilujícím závodě.

Právě toto „téefáčko“ je považováno za nejtěžší závod tohoto druhu v rámci celé Evropy. Paralelní start dvou závodníků v kompletním zásahovém vybavení, včetně těžké tlakové láhve a přilby, začíná pod vysokými pecemi v 10:00 hodin.

Bude připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé, a to za účasti složek IZS. V Dolní oblasti Vítkovic bude mj. Den otevřených dveří.

Cíl trati náročné adrenalinové soutěže TFA Ostravská věž (muži profesionální hasiči ve 3 věkových kategoriích, dobrovolní hasiči v jedné kategorii, ženy mají „lehčí“ verzi trati) je každoročně na vrcholu vysoké pece, nazvané podle známého jamajského sprintera Bolt Tower.

Registrace závodníků je na tfa.hzscr.cz/os­trava/

Trať je postavena paralelně pro současný postup dvou soutěžících a je rozdělena na tyto čtyři úseky, mezi nimiž jsou jen krátké přestávky:

Úsek číslo 1

  1. Disciplína „Běh s požárními hadicemi“ – rozvinutí dvou hadicových vedení s proudnicemi na určenou vzdálenost. Hadice jsou předem připraveny, složeny do harmonik ve vymezeném prostoru, každé vedení je tvořeno čtyřmi spojenými hadicemi B 75 mm a proudnicí B,
  2. Disciplína „Sbalení dvou hadic B“ – smotání dvou hadic B 75 a jejich vložení do boxu.

Úsek číslo 2

  1. Disciplína „Hammer box“ – 100 úderů palicí v hammer boxu (50 nahoru, 50 dolů),
  2. Disciplína „Tunel“ – pronesení 20 kg závaží překážkou se sníženým profilem (tunelem) oběma směry,
  3. Disciplína „Figurína“ – uchopení figuríny zezadu, tzv. Rautekův úchop, a její přemístění na vzdálenost přibližně 70 metrů,
  4. Disciplína „Bariéra“ – překonání bariéry, seskok a doběh do cíle.

Úsek číslo 3

  1. Disciplína „Žebříky“ – přenesení a postavení 4 ks nastavovacích žebříků k podestě, vytažení břemene (2× gumová hadice B) na plošinu pomocí lana a sestup na zem,
  2. Disciplína „Monitor“ – spojení proudnice s monitorem.

Úsek číslo 4

Soutěžící od startu úseku běží do věže vysoké pece Bolt Tower.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK