Středa 29. září 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Druhé setkání hasičů pod Řípem proběhne počátkem října roku 2021

Datum 2. října 2021, kdy se bude konat II. setkání hasičů pod Řípem se neúprosně blíží. Nepočítáme však s velkou akcí, ale zároveň chceme navázat na I. setkání hasičů pod Řípem, které proběhlo 28. října 2019.

Bylo velice zdařilé a jeho asi čtyřem tisícům účastníků jsme mohli nabídnout akci naplněnou spoustou ukázek. Letos chceme udělat něco v menším rozsahu, ale přesto zajímavě.

Po slavnostním nástupu v jedenáct hodin se na Kramářském place uskuteční netradiční dálková přeprava vody, jaká tu ještě nebyla.

Na vrcholu Řípu pak proběhne křest mých knih „Pompiéři, požárníci, hasiči“ a „Požáry“ za účastí praporů našich nejstarších hasičských dobrovolných sborů z Velvar, Roudnice nad Labem, Braníku a Plaňan.

Ukázky tentokrát budou soustředěny jen na vystavenou techniku. Nebudou však chybět soutěže u stánku Velkopopovického kozla. Ve stánku Hasičovo se budou vydávat účastnické listy.

Ke kmotrovství první knihy jsem pozval senátora a náměstka starostky Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska pana Zdeňka Nytru a ke druhé knize paní ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou.

Knihy budou požehnány litoměřickým biskupem Janem Baxantem a biskupem Československé církve husitské Davidem Tonzarem, kteří požehnají také přítomné prapory.

Akci Podřipská hasičská župa pořádá spolu s Krajským sdružením hasičů Ústeckého kraje za podpory Ústeckého kraje, pod patronací starosty města Roudnice nad Labem Františka Padělka.

Věcnou a finanční podporu máme od firem Hasičovo, Velkopopovického kozla, Pavliš a Hartmann, Alerion a Hasičské vzájemné pojišťovny.

za výbor Podřipské hasičské župy
starosta Josef Pepa Nitra
Sdílet