Čtvrtek 21. října 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pět jednotek hasičů zasahuje u požáru rodinného domu v Bušíně u Studené Loučky na Šumpersku

Na základě popisu oznamovatele, který požár 12. září 2021 nahlásil ve 14:53 s tím, že v Bušíně u Studené Loučky na Šumpersku hoří celý dům, vyslalo krajské operační a informační středisko jednotky z I. stupně požárního poplachu.

Po příjezdu a průzkumu bylo zjištěno, že hoří garáž s osobním automobilem a plameny se rozšířily do prvního patra budovy a zasáhly tak i velkou část obytného prostoru. Na místě zásahu byla jedna zraněné osoba, hasiči jí poskytli první pomoc a předali ji do péče záchranářům ZZS.

Rodinný dům i s garáží jsme hasili 2 C proudy. Z objektu hasiči vynesli 3 propanbutanové 15 kilogramové láhve, které ochladili. Požár jsme dostali pod kontrolu během necelé půlhodiny. K hašení jsme využili také výškovou techniku.

Nyní probíhají dohašovací práce. Vyhledáváme skrytá ohniska hoření, k čemuž využíváme termokameru. Zásah probíhá v dýchací technice, proto byl povolán protiplynový automobil se zásobou náhradních dýchacích přístrojů.

Na místě je i náš vyšetřovatel, který bude s kriminalisty PČR pátrat po příčině požáru. Škoda byla předběžně odhadnuta na více než 1,5 milionu korun.

Zasahují profesionální jednotky ze stanice Zábřeh a Olomouc a jednotky SDH Mohelnice, Staré Město a Loštice.

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet