Čtvrtek 30. listopadu 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Stará koňka omládla

Koncem roku 2005 byla převezena stará ruční stříkačka z chomutovského zooparku po dohodě s ředitelem do dílen praktického vyučování Integrované střední školy energetické oboru Strojník požární techniky.

Stará ruční stříkačka stála několik desítek let v prostorách chomutovského zooparku a nikdo o ni nejevil zájem. Naše škola a zoopark se však dohodli na její repasi, kterou provedli žáci druhých a třetích ročníků oboru SPŽ ve svých dnech praktického vyučování. V polovině dubna tohoto roku byla práce dokončena, stříkačka byla převezena do chomutovského lesoparku, kde bude vystavena pro návštěvníky. Naše škola si ji však může kdykoliv zapůjčit na některé hasičské akce pořádané v Chomutově a okolí.


Foto a text Lukáš Vejvar
Sdílet