Pondělí 22. října 2018, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner mototruck OK

Nový zásahový vůz bánovských hasičů

Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Bánov získala bezúplatným převodem od Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje „nové“ zásahové vozidlo, cisternu CAS K 25 Liaz 101.860.

Na internetových stránkách HZS Zl. kraje byla uveřejněna nabídka jejich nepotřebného majetku. V seznamu se objevilo také zásahové vozidlo CAS K 25 Liaz 101.860. Protože současný vůz CAS 25 Škoda 706 RTHP už neodpovídal současným standardům požární ochrany a ne zcela vyhovoval náročným požadavkům, které jsou na dobrovolné hasiče kladeny, rozhodli jsme se, po konzultaci se starostou obce, o využití této příležitosti a obecní úřad zaslal žádost o bezúplatné převedení pro HZS nepotřebného auta do majetku obce.

Žádosti bylo ze strany HZS Zl. kraje vyhověno, a my jsme tak získali do našeho užívání „novou“ hasičskou techniku. CAS K 25 Liaz 101.860 byla vyrobena v roce 1988 (dosavadní auto bylo vyrobeno r. 1978). Sloužila u Útvaru veřejné požární ochrany v Uherském Hradišti a později byla v rámci Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje přesunuta na požární stanici ve Valašských Kloboukách, kde sloužila na prvním výjezdu až do převodu.

Auto po převedení prošlo drobnými úpravami pro naše použití a 11.6. t.r. došlo k tzv. přepisu na obecní úřad na odboru dopravy na MěÚ. V Uh. Brodě a bylo zařazeno do výjezdu.

Stávající „trambus“ byl na základě doporučení HZS a po schválení zastupitelstvem obce prodán do Pitína, kde bude sloužit pro potřeby místní hasičské jednotky. Částka získaná tímto prodejem bude využita na stavební úpravy hasičské zbrojnice, protože nové auto je o 45 cm vyšší než stávající.

Schválení naší žádosti chápeme jako určité uznání dosavadní práce jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Bánov a již nyní se těšíme na možnost vám naše nové vozidlo předvést v naší obci a v neposlední řadě také na možnost reprezentovat Bánov při pomoci v okolních obcích.


Za jednotku SDH obce Bánov
Ondřej Čubík

-wap-
Sdílet
Banner Partner & VIP: PO-BP 970x150 OK