Neděle 19. května 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Milionová škoda na pile

Více než tři hodiny trvající boj s ohnivým živlem podstoupili v neděli profesionální i dobrovolní hasiči při požáru pily v Trhanově na Domažlicku.

Uhašení požáru pak mohli hasiči nahlásit krátce před pondělní sedmou hodinou ranní. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Škodu se odhaduje na 25 miliónů korun.

Na likvidaci požáru se podílelo osm profesionálních a několik dobrovolných hasičských sborů. Podle odborníků se zřejmě jedná o největší požár v Plzeňském kraji za poslední dva roky.

Ohořelé výrobní prostory trhanovské pily dopoledne střežila policie, která čekala na příjezd vyšetřovatelů. Možná bude složité nalézt přesné ohnisko vzniku požáru. Pak by leccos mohly ujasnit svědecké výpovědi zaměstnanců pily.

Hasiči mají prozatím tři verze jak mohlo k požáru dojít. Jednou je technická závada na nějakém stroji, kterému praskl hydraulický rozvod a tekutina stříkala na elektrické vedení. Následný zkrat mohl být původcem požáru. Hasiči počítají i s nedbalostí, prozatím nejméně pravděpodobná je možnost žhářství. Požářiště dopoledne prohledávali hasičští i policejní vyšetřovatelé.
Sdílet