Pondělí 29. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Výsledky Libereckého skiatlonu 2010

Dnes proběhl v areálu SKP Jablonex v Jablonci nad Nisou – Břízkách III. ročník závodů v běhu na lyžích určený profesionálním i dobrovolným hasičům. Závod, jehož organizátorem byla opět stanice Liberec Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, odstartoval v 11:30 hodin výstřelem ze startovní pistole náměstek pro IZS a operační řízení plk. Ing. Roman Hlinovský.

Na trať o celkové délce 18 km v letošním roce vyjelo 22 mužů z řad profesionálních hasičů a 2 členové jednotek SDH obcí. Nejpočetnější zastoupení měli pořádající profesionální hasiči HZS Libereckého kraje a hasiči HZS Královéhradeckého kraje, do kterého patří i favorit těchto závodů David Pross. Na startu nechyběli ani zástupci krajů Vysočina, Ústeckého, Středočeského i profesionální hasiči hlavního města Prahy.

První místo v kategorii mužů do 35 let, i celkové vítězství v závodu, obhájil loňský vítěz David Pross z HZS Královéhradeckého kraje stanice Rychnov nad Kněžnou v čase 0:56:58. V kategorii do 50 let zvítězil opět Michal Valenta z HZS Praha s časem 1:02:57.

V kategorii nad 50 let si časem 1:03:37 vybojoval zlato rovněž loňský vítěz nejstarší kategorie Václav Karpíšek z HZS Libereckého kraje stanice Liberec. Další umístění i výsledné časy všech závodníků naleznete v připojené výsledkové listině.

Všem závodníkům děkujeme za účast i pěkné sportovní výkony a těšíme se na setkání v příštím roce. Naše poděkování patří také provozovateli areálu, ve kterém závod probíhal a technické četě, která přispěla velkým dílem k zabezpečení a zdárnému průběhu závodů. A závod by se samozřejmě nemohl konat bez přispění našich sponzorů, jimiž v letošním roce byli Truck Technic – Pavel Třmínek, PSB – LBC, s.r.o., Jizerské Pekárny, spol. s r.o., Pivovar Hols a.s. Vratislavice nad Nisou, Ramon – Communication, spol. s r. o., Pekárna Tanvald, s r.o.

Autor: por. Mgr. Iva Michalíčková