Sobota 23. srpna 2025, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Česká republika

K požáru bytu v panelovém domě vyjely jednotky před pátou hodinou odpolední do Stráže pod Ralskem na Českolipsku. Volající na tísňovou linku ohlásili viditelný kouř i plameny z okna v 5. nadzemním podlaží.

Požár kuchyňské linky byl lokalizován jedním vodním proudem. Jednotky provádí kontrolu a odvětrávání ostatních bytů. Na místo byl povolán speciální vysavač na vodu z důvodu poškozeného vnitřního rozvodu. Voda je již zastavena.

K ohlášenému požáru mulčované kůry v areálu jednoho podniku ve Smiřicích vyjížděli profesionální hasiči z Jaroměře a JSDH Smiřice. Na místě hasiči zjistili, že se jedná o požár malého rozsahu o rozloze asi 2×2 m. Při události nevznikla žádná škoda.

Na stejnou skládku materiálu mířila dvojice jednotek opět v neděli krátce před 6. hodinou ranní. I v tomto případě došlo k zahoření kůry, pomocí místních nakladačů byl materiál vyvážen a rozhrnován.