
Hořická profesionální jednotka pomohla s odstraněním naplavených dřevin v prostoru splavu v části Holovousy – Dolní Mezihoří.

Hořická profesionální jednotka pomohla s odstraněním naplavených dřevin v prostoru splavu v části Holovousy – Dolní Mezihoří.
U Prkenného Dolu zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Žacléř u dopravní nehody osobního automobilu, který sjel mimo komunikaci do příkopu. Hasiči pomohli s vyproštěním vozu, nikdo nebyl zraněn.
V domě s pečovatelskou službou v Rybniční ulici ve Strakonicích vysvobodili strakoničtí profesionální hasiči osobu ze zaseknutého výtahu.
Na 28. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň zasahují hasiči u nehody kamionu a osobního vozidla. Nikdo nebyl zraněn.

Vítr přinesl i do Středočeského kraje zvýšený počet výjezdů hasičů k mimořádným událostem. Po dobu platnosti výstražné informace na silný vítr, která platila od středy 3…
V Českých Budějovicích na pravém břehu Vltavy sebrali českobudějovičtí profesionální hasiči mrtvou labuť.
Soběslavští profesionální hasiči sebrali na rybníku v Soběslavi Na Švadlačkách pět mrtvých labutí.
Profesionální hasiči ze stanic Písek, České Budějovice a Český Krumlov byli vyžádáni Policií ČR k obci Orlík nad Vltavou, části obce Staré Sedlo, k technickému zásahu.
Profesionální hasiči ze stanice Písek a potápěčská skupina hasičů ze stanic České Budějovice a Český Krumlov spolupracovali v obci Orlík nad Vltavou, části obce Staré Sedlo s Policií ČR při hledání pohřešované osoby.
V Plané nad Lužnicí v ulici Nad Hejtmanem, odřezala profesionální jednotka ze stanice Tábor nalomené větvě, nebezpečně visící nad silnicí.
Mezi Tetčice a Střelice vyjeli hasiči z Rosic k nehodě osobního vozidla, byl na střeše. Nikdo nebyl zraněn, hasiči převrátili vozidlo zpět na kola a pomohli s naložením na odtahovou službu.
V ulici Žebětínská v Brně spadl strom a následně do něj narazil autobus. Nikdo nebyl zraněn, strom odstranili hasiči ze stanice BVV.
U Vrcovic rozřezali a odklidili profesionální hasiči ze stanice Písek ze silnice vyvrácený strom.
V ulici K Polabinám v Pardubicích zasahovaly složky IZS, včetně místních profesionálních hasičů, u střetu osobního vozidla a chodce.
Kaplická jednotka vyjela k obci Netřebice, kde havaroval kamión. Kamión, převážející 24 tun železa, ležel v době příjezdu hasičů na boku mimo vozovku.
Nevytékaly z něj žádné provozní kapaliny, ani nehrozilo žádné další nebezpečí. Hasiči po průzkumu předali nehodu policistům. Překládku si zajistí firma.

Jednotka ze stanice Děčín zlikvidovala požár odpadu v opuštěném domě v Teplické ulici v Děčíně – Podmoklech. Hořely textilie a papír. Na místě hasiči nikoho nenašli.
V části Třebihošť – Horní Dehtov pomohly tři jednotky s odčerpáním vodní laguny, která se utvořila na komunikaci.
Bez vzniklé škody byl uzavřen požár odpadu – skládky větví, které hořely ve Strážkovicích. Požár uhasila profesionální jednotka ze stanice Trhové Sviny.

Policisté z Jindřichova Hradce vyšetřují od ranní šesté hodiny dne 4. února 2021 tragickou dopravní nehodu ve Václavské ulici. Řidič vozidla značky Škoda Fábie nedal…

Profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Slatina nad Zdobnicí pomohli se zabezpečením domů před rozvodněným tokem ve Slatině nad Zdobnicí.
| 18.09.2026 | ZÁCHRANÁŘI NA VODĚ 2026: Nejrealističtější soutěžně-výcviková akce pro… |
|---|---|
| 22.09.2026 | Odborníci se sejdou na konferenci MOSTY 2026 k obnově památek po požárech |