Na silnici vedoucí z Mělčan na Brněnsku ve směru na Ořechov havarovalo nákladní vozidlo, hasiči ze stanice v Židlochovicích zajistili místo nehody. Vyproštění provede těžká technika.
Česká republika
Profesionální hasiči z Jaroměře byli povoláni k jiskřícímu sloupu elektrického vedení ve Velké Jesenici. Po příjezdu jednotky na místo a po průzkumu bylo zjištěno, že jiskry se už na žádném sloupu neobjevují. Na místo tak byli povoláni energetici.

Hasiči z Pecky od listopadu disponují přístrojem AED, projekt podpořila Nadace ČEZ
Dobrovolní hasiči z Pecky na Královéhradecku nově disponují automatizovaným externím defibrilátorem.
Do ulice Borské vyjeli k požáru kontejneru profesionální i dobrovolní hasiči z Náchoda. Na místě hořel kontejner na odpad, jenž byl již požárem kompletně zničený. Požár způsobil škodu i na přilehlé budově. Škoda byla odhadnuta asi na 70 tisíc korun.

Jednotka HZS Kraslice vyjela k dopravní nehodě osobního vozidla, nikdo se u něj nenacházel. Jednotka provedla protipožární zabezpečení vozidla a po vyšetření nehody policií dořízla sloup veřejného osvětlení,který hrozil pádem.
Požár malého rozsahu v kuchyni rodinného domu v obci Radslavice na Vyškovsku zlikvidovali hasiči vysokotlakým vodním proudem, hořelo dřevo uskladněné u kamen.

Jednotky z centrální a strašnické stanice zasahovaly v ulici Kodaňská v Praze 10. Vánoční stromek tam hořel v bytě v pátém patře obytného domu.
Požár byl lokalizován a následně i dohašen vodou z místního zdroje. Plameny nezpůsobily v bytě větší škody. Hasiči následně odvětrali byt a část chodby. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při manipulaci s prskavkou nebo otevřeným ohněm v blízkosti stromku.
Na třeboňském sídlišti Hliník pomohla profesionální jednotka z třeboňské stanice zdravotníkům ZZS s transportem pacienta do sanitky.
Profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové vyjeli na pomoc do Markovické ulice. Pomohli vyzvednout osobu z vany a následně pomohli záchranářům s transportem do zdravotnického zařízení.
Bez zranění se obešla nehoda osobního automobilu v ulici Jeřábkova v Ořechově, na místo vyjeli hasiči z Ivančic.
Pomocí nastavovacích žebříků hasiči ze Židlochovic snesli kočku ze střechy kostela v obci Rajhradice.
V ulici Úvoz v Brně zasahují dvě jednotky u nehody tří osobních vozidel, jeden člověk byl zraněn.
Pražští hasiči asistují u letošního novoročního ohňostroje v Praze. Jedno družstvo hasičů je u Čechova mostu, druhé v Letenských sadech.

V části Rožmitál skončil osobní automobil na hraně mostku a hrozil jeho pád do potoka. Na místo vyrazila profesionální jednotka z Broumova, která vozidlo pomocí navijáku vyprostila.

Dobrovolní hasiči z Jílového-Modré vyjeli k záchraně kočky, která byla na vysokém stromě a pravděpodobně bez pomoci nemohla dolů. Mňoukání a naříkání kočky bylo slyšet od ranních hodin.
Vystrašené zvíře mohlo být podle svědků na stromě už od silvestrovské půlnoci. Hasiči pomocí hasičského žebříku zvíře bezpečně dostali zpět na zem.

Na silnici u Dolní Rovně zasahovali hasiči z Holic, řidič s osobním vozem skončil pod mostkem a ve vodě. Z havarovaného vozu byl řidič předán do péče zdravotnické záchranné službě.
Škodu 13 000 Kč stanovil vyšetřovatel HZS po požáru dvou plastových kontejnerů, které hořely v Třebízského ulici v Písku. Požár uhasili místní profesionální hasiči. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Profesionální hasiči z Vysokého Mýta a Holic a dále dobrovolní hasiči z Vysokého Mýta zasahovali u nehody dvou osobních vozidel u Týnišťka na silnici I/35. Vozidla skončila po střetu mimo vozovku. Při nehodě byly zraněny čtyři osoby, všechny byly v péči zdravotnické záchranné služby.
Hasiči zajistili vozidla tak, aby z nich neunikaly provozní náplně. Z jednoho automobilu vycházel kouř, a tak hasiči zajistili i to, aby nedošlo k požáru.
Profesionální jednotka z Jičína vyjela zlikvidovat strom, který spadl přes vozovku mezi Vitiněvsí a Milíčevsí. Strom pomocí ruční pily hasiči rozřezali a odstranili mimo komunikaci.
Jindřichohradečtí profesionálové vyjeli na monitoring kouře, který měli majitelé v domě v obci Děbolín. Hasiči zjistili, že kouř v domě pochází ze zaneseného komína a spalinové cesty od kachlových kamen.
Hasiči spalinové cesty částečně pročistili a vybrali zase. Majiteli doporučili řádně vyčištění odborníkem.
Kalendář nejbližších akcí
Generální partneři
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
Partneři
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- Drony DJI - Enterprise
- www.stablecam.com
- smely@stablecam.com
- +420 464 609 501
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- hasičské a záchranné systémy
- www.zahas-technics.eu
- info@zahas-technics.eu
- +420 774 498 883
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.hoc-teplice.cz
- info@hoc-teplice.cz
- +420 724 959 283
- Svítilny pro profesionály
- www.eurolamp.cz
- eurolamp@eurolamp.cz
- +420 603 160 870
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- Párty stany, skládací stoly, židle
- www.tentino.cz
- obchod@tentino.cz
- +420 777 258 220
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- chorvatský výrobce hasičské EN 15090 zásahové obuvi
- www.saffobuv.cz
- zbynek.buchtik@jelen.hr
- +420 605 113 876
- www.lifeline.cz
- info@lifeline.cz
- +420 732 214 475
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- www.ges-senko.cz
- www.ges-bls.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- hasičská technika
- www.zekacz.cz
- zekacz@zekacz.cz
- 603 228 481
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259