Za obcí Soběsuky hasiči z Nepomuku odstranili z vozovky padlý strom a polámané větve.
Česká republika
V Týně nad Vltavou na Malé Straně zasahovali místní profesionální hasiči u osobního automobilu, které na namrzlé vozovce v areálu místní firmy dostal smyk, prorazil zábradlí a zůstal zaklíněn nad požární nádrží. Hasiči rozbrušovací pilou uvolnili zábradlí nádrže a navijákem z cisterny auto vyprostili.
Zhruba 100 metrů za Kolincem ve směru na Mlázovy se převrátilo osobní auto na střechu do příkopu. Při příjezdu hasičů z PS Sušice a Klatovy se o zraněného řidiče starala ZZS. Hasiči opatřili vozidlo proti požáru.
Z vozidla neunikly žádné provozní kapaliny a nehodou nevznikla na silnici žádná překážka. Odtah si zajistil majitel sám.
Českobudějovická profesionální jednotka vyjela do Javorové ulice v Českých Budějovicích k nouzovému otevření dveří bytu.
V Dlouhé ulici v Prachaticích provedli místní profesionální hasiči nouzové otevření dveří bytu.

Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žatec vyjela do obce Velichov na hlášený požár komína. Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o hořící saze v komínovém tělese rodinného domu. Za použití automobilového žebříku byl komín vyčištěn a v dýchací technice ve sklepě vybrány hořící saze.
Na místo se dostavil vyšetřovatel HZS a hlídka PČR Žatec.

Na silnici mezi obcemi Omice a Troubsko na Brněnsku zasahují hasiči z Rosic a stanice Lískovec u nehody osobního vozidla, narazilo do stromu. Zaklíněnou ženu hasiči během pár minut vyprostili a předali do plné péče ZZS. Na místě přistál také záchranářský vrtulník.

K nehodě osobního vozu do Libeciny – části obce Javorníček, vyjížděli profesionální hasiči z Vysokého Mýta. Vozidlo zůstalo po nehodě pod silnicí ve srázu a koly vzhůru. Ve voze cestovala matka s dítětem. Žena utrpěla zranění, hasiči ji umístili do vakuových nosítek a nasadili ji krční límec. Dítě bylo v pořádku.
Hasiči dítěti předali pro uklidnění plyšovou hračku dráčka Záchranáčka. Dále bylo nutné zajistit standardně vozidlo proti požáru i úniku provozních náplní.
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli přivoláni k dopravní nehodě, která se stala na sjezdu na silnici do Hradce Králové u městské části Březhrad. Při nehodě osobního vozidla byla zraněna řidička, kterou již při příjezdu hasičů měla v péči přivolaná záchranná služba.
Zasahující jednotka provedla protipožární opatření a odpojila autobaterii. Příčiny nehody šetří Policie ČR.
V Českém Krumlově na Špičáku snesli místní profesionální hasiči na žádost ZZS pacienta do sanitky.

V Plzni na křižovatce ulic Jateční a Těšínská hasiči z PS Střed zajistili místo nehody dvou osobních aut. Nehoda značně zkomplikovala provoz MHD. Po zdokumentování nehody policií hasiči odstavili auta z křižovatky. Tím uvolnili cestu trolejbusům, které kolem nehody nemohly projet.
Provozní kapaliny hasiči odstranili pomocí sorbentu. Posádky vozidel nebyly viditelně poraněny, jednu cestujících si pro jistotu převzala do péče ZZS.
V obci Špičák dobrovolní hasiči ze Železné Rudy zlikvidovali následky nehody osobního auta včetně uniklých provozních kapalin. ZZS odvezla do nemocnice 1 zraněnou osobu.

Profesionální hasiči ze stanice Lidická v Brně zasahovali v Lelekovicích u nehody osobního automobilu, skončil na střeše. Jednotka vozidlo otočila zpět na kola.

Profesionální hasiči z Hodonína zasahovali u obce Lužice u nehody osobního vozidla, jedna osoba byla zraněna.

K nehodě osobního vozu do Dolan vyjížděli profesionální hasiči z Pardubic. Jednalo se o náraz automobilu do stromu. Řidič při příjezdu hasičů na místo byl ve voze. Hasiči zraněného řidiče transportovali ze zdemolovaného vozu do sanitky zdravotnické záchranné služby.
Dále bylo nutné zajistit havarovaný automobil proti požáru odpojením akumulátoru a zamezit úniku provozních náplní.
Mezi obcemi Jehnědno a Údraž likvidovali profesionální hasiči ze stanice Písek u dopravní nehody osobního automobilu značky Volkswagen. Havarovaný VW byl v době příjezdu hasičů převrácený na střeše, řidič vyváznul bez zranění.
Profesionální hasiči ze stanice Písek zamezili úniku provozních látek a zabezpečili auto proti vzniku požáru. Odtah vozu si zajistí sám majitel.
K nehodě u Žďáru nad Orlicí vyjeli hasiči ze čtyř jednotek, policisté už ji ale měli vyšetřenou
Čtyři jednotky hasičů vyjely krátce po sedmé hodině ráno k hlášené dopravní nehodě u obce Žďár nad Orlicí. V místě došlo ke střetu dvou osobních vozidel, z nichž jedno…

Zaklínění osob se po nehodě u Prostřední Bečvy nepotvrdilo, zranění skončili v péči záchranářů
V sedm hodin vyslal krajský operační důstojník jednotku hasičů města Rožnov pod Radhoštěm na místo hlášené dopravní nehody dvou vozidel s vyproštěním osob. K události…

Operační středisko vyslalo hasiče z Klatov k obci Plánice, kde se převrátilo osobní auto do pole na bok. Uvnitř zůstala uvězněna řidička. Hasiči jí nasadili krční límec a ven z vozidla ji dostali na nosítkách bez použití hydraulického zařízení. ZZS si ji převzala do péče a odvezla na další vyšetření do nemocnice.
Následně hasiči převrátili vozidlo zpět na kola a odpojili AKU. Místo nehody si převzala PČR.
Profesionální hasiči z Hořic byli přivoláni k nehodě autobusu, který sjel do příkopu u obce Lískovice. U autobusu, který zůstal nakloněný na pravý bok v příkopu, nešly otevřít dveře. Nikdo ze šesti lidí uvnitř nebyl zraněn. Hasiči museli nejprve pomocí motorové pily odstranit porost v příkopu, aby bylo možné otevřít dveře autobusu.
To se nakonec podařilo a všech šest lidí bezpečně vystoupilo ven. Příčiny nehody šetří Policie ČR.
Kalendář nejbližších akcí
| 24.03.2026 | Elektromobilita, chytré obleky i novela vyhlášky o požární prevenci. Do… |
|---|
Generální partneři
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
Partneři
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259
- Drony DJI - Enterprise
- www.stablecam.com
- smely@stablecam.com
- +420 464 609 501
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.stimax.cz
- info@stimax.cz
- +420 472 714 017
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- čtyřkolky nejen pro hasiče
- www.ctyrkolky-bce.cz
- info@ctyrkolky-bce.cz
- +420 267 315 730
- profesionální přenosné detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- bezfluorové hasicí technologie
- www.hexfire.eu
- info@hexfire.eu
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- #JSMEJEDNIZVAS
- www.proizs.cz
- info@proizs.cz
- +420 770 134 280
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941



