V Plzni na Doubravce hasiči z PS Střed otevřeli na žádost policie byt.
Česká republika

Hasiči HZS Praha z radotínské stanice a jednotka SDH Zbraslav likvidovali rozvinutý požár chaty v ulici Jílovišťská. Příslušníci jednotky HZS v průběhu zásahu vynesli z chatky 4 × 2,5kg propanbutanové láhve. Požárem byla chatka zcela zničena.
Před 23. hodinou vyjeli hasiči z Broumova k úklidu vozovky po střetu osobního vozidla se zvěří. Při nehodě došlo k úniku pohonných hmot z osobního vozidla, které hasiči zasypali sorbentem. Řidič vyvázl ze srážky se srnou bez zranění.
Jednotka HZS Praha stanice 1 likvidovala pomocí tlakové vody požár odpadu v plechovém kontejneru v ulici Nádražní.
Profesionální hasiči z Dobrušky vyjeli před půl jedenáctou večer k požáru uskladněného dřeva ve stodole u obytného domu v obci Běstviny. Požár lokalizovali uživatelé domu ještě před příjezdem hasičů.
Ti postupně rozebrali a vyvezli dřevo na otop ze stodoly, kde ho dohasili. Hmotná škoda byla vyčíslena na 500 korun, uchráněné hodnoty na domě činí jeden milion korun. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření.
Jednotka HZS Praha stanice 1 provedla na žádost ZZS násilný vstup přes okno do bytové jednotky v ulici Přemyslovská. V bytě nalezena nemohoucí žena, která byla předána ZZS.

- ▶ Video
Herna Mars v Chebu hořela již podruhé, škoda se po úmyslném zapálení vyšplhala na čtyři miliony
Požár likvidovalo šest jednotek hasičů. Předběžná škoda je vyčíslena na téměř čtyři miliony korun, jako příčinu stanovili vyšetřovatelé úmyslné zapálení.
Jednotka HZS Praha stanice 10 likvidovala požár odpadu v plechové popelnici v ulici V humnech.
Jednotka HZS Žatec vyjela do ulice Písečná otevřít byt na žádost Policie ČR.

- ▶ Video
Osobní automobil se na Opavsku střetl s vlakem, nikdo nebyl zraněn
V době kolem 19:05 hod. došlo k dopravní nehodě mezi osobním motorovým vlakem a osobním automobilem na Opavsku.
Dvě jednotky profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolných hasičů z Lochenic vyjely v 18:47 hodin k ohlášenému požáru chatky v obci Lochenice.
Při příjezdu jednotek na místo byl požár objektu o rozměrech zhruba pět krát deset metrů celý v plamenech. Hasiči uhasili požár o půl osmé večer. Příčina vzniku požáru i výše škody je předmětem šetření. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Plameny zachvátily podkroví truhlárny v Berouně, v průběhu zásahu vybuchla propanbutanová lahev
Druhý stupeň poplachu byl vyhlášen při požáru truhlárny v Berouně. V době příjezdu hasičů na místo bylo plameny zasaženo obytné podkroví.
Hasiči SŽDC Plzeň zachránili psa ze šachty na náspu u nádraží v Křimicích.
Jednotka HZS Praha likvidovala pomocí tlakové vody požár v motorovém prostoru osobního automobilu v ulici Chlebovická.
V Boru na náměstí republiky u obchodního centra unikal plyn z plynové přípojky. Jednotky HZS Tachov a SDH Bor uzavřely HUP, místo si převzali pracovníci plynárenské pohotovosti.
Na linku tísňového volání byl oznámen požár nízké neobydlené budovy za Štětím, ve směru na Roudnici nad Labem. K požáru vyjela jednotka HZS ÚK ze stanice Štětí. Hořel a stará postel a další odpad v opuštěném domku. Hasiči nasadili vysokotlaký vodní proud a požár zlikvidovali v 17:51. Škoda nebyla stanovena.

Při požáru v bytě rodinného domu v Prostějově nebyl nikdo zraněn, hasiči museli rozebrat část střešní konstrukce
Na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje byl oznámen požár v bytě rodinného domu na ulici Prešovská v Prostějově, část Vrahovice.
Policisté v Němčicích nad Hanou oznámení o požáru kontejneru ve Vitčicích. K jeho zahoření mělo dojít v pozdních odpoledních hodinách. Jedná se o kovový kontejner na sběr starého textilu, který je umístěný na volně přístupném místě v obci.
Požár ještě před příjezdem hasičů uhasil člen místního sboru dobrovolných hasičů. Škoda na kontejneru byla vyčíslena na 3 tisíce korun. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku.
por. Mgr. Irena UrbánkováPolicie ČR
Hasiči ze stanice Plzeň Střed vyjeli na základě oznámení zachránit kočku zaklíněnou v okapu. Při příjezdu hasičů se kočka volně procházela po střeše, nebyla zraněná, nehrozilo jí žádné nebezpečí. Hasiči na místě nezasahovali.

- ▶ Video
Požár odpadu ve sklepení opuštěného paneláku na sídlišti v Chanově opět zaměstnal hasiče
Požár odpadu ve sklepení zčásti opuštěného paneláku na chanovském sídlišti dnes odpoledne opět zaměstnal profesionální jednotku mosteckých hasičů a policisty z mostecké…
Kalendář nejbližších akcí
| 18.09.2026 | ZÁCHRANÁŘI NA VODĚ 2026: Nejrealističtější soutěžně-výcviková akce pro… |
|---|---|
| 22.09.2026 | Odborníci se sejdou na konferenci MOSTY 2026 k obnově památek po požárech |
Generální partneři
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
Partneři
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- profesionální přenosné detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.stimax.cz
- info@stimax.cz
- +420 472 714 017
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- Program podpory hasičů
- www.csgfoundation.com
- info@csgfoundation.com
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- mobilní aplikace pro vyhlášení poplachu jednotkám
- www.hasinet.cz
- info@hasinet.cz
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- #JSMEJEDNIZVAS
- www.proizs.cz
- info@proizs.cz
- +420 770 134 280
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- bezfluorové hasicí technologie
- www.hexfire.eu
- info@hexfire.eu
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111
- čtyřkolky nejen pro hasiče
- www.ctyrkolky-bce.cz
- info@ctyrkolky-bce.cz
- +420 267 315 730



