Úterý 5. března 2024, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Při požáru rodinného domu v Jemnici zemřela žena, na likvidaci plamenů hasiči nasadili několik vodních proudů

Tragický konec měl sobotní dopolední požár rodinného domu v Jemnici na ulici Masné krámy, při jeho požáru zemřela šestapadesáti­letá žena.

Požár byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášen v 09.30 hod. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Jemnice a Dačice společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Jemnice.

V době příjezdu prvních jednotek na místo události byl starší menší rodinný dům v plamenech. Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. Hned od začátku jednotky pracovaly s informací, že uvnitř domu může být žena. Když se hasičům podařilo do domu dostat, v jedné z místností objevili tělo ženy bez známek života. Přivolaný lékař konstatoval smrt.

Po desáté hodině dopoledne se jednotkám podařilo dostat požár pod kontrolu. Následně hasiči zakouřené prostory domu odvětrali a jednotlivá ohniska hoření dohasili.

Příbuzným ženy a také zasahujícím záchranářům na místě poskytoval psychologickou pomoc psycholog hasičů.

Škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena na částku 150 tisíc korun, z toho 100 tisíc na stavební části a 50 tisíc na vybavení domu.

Proč začalo v domě hořet zůstává nadále předmětem vyšetřování. Zatím se vyšetřovateli jeví jako nejpravděpodobnější varianta nedbalostního jednání.

Petra Musilová
tisková mluvčí
HZS Kraje Vysočina
Sdílet