Pátek 28. ledna 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Dva případy v jeden den na Uherskohradišťsku

Včera 8. 4. 2008 v 08:37 hod. byli hasiči informováni o požáru rodinného domu v Uherském Brodě, Maršově. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu se dvěma cisternami. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že ve starém rodinném domě došlo k požáru mezi stropy.

Před příjezdem hasičů se neúspěšně snažili požár hasit dva dělníci, kteří v domě pracovali. K hašení použili kbelíky s vodou, ale ke skrytým ohniskům požáru se nemohli dostat. Na pomoc museli vyjet hasiči.

Po natažení vodního vedení do domu byla postupně rozebírána konstrukce mezi stropy a byla odhalována i dohašována skrytá ohniska požáru. Dohašovací a likvidační práce trvaly hasičů přes dvě hodiny. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo požáru ohledáno. Starý rodinný dům prochází celkovým úklidem a je připravován na rekonstrukci. Při vyklízecích pracích si dělníci zatopili v krbu, ale přes značné poškození stavby a komína došlo k požáru. Požár zničil část stropních trámových konstrukcí. Požárem způsobená škoda nebyla pro potřeby hasičů vyčíslena, vhledem k charakteru stavby. Hasičům se podařilo zabránit dalšímu rozšíření požáru a byl uchráněn majetek za 200 tis. Kč.
Dne 8. 4. 2008 v 08:01 hod. byli hasiči informováni o požáru v průmyslovém podniku v Uherském Hradišti.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště se dvěma cisternami. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na dvoře jednoho z podniků došlo k požáru dřevěných palet a desek.

Hasiči rozvinuli vodní vedení a požár byl bleskově lokalizován a uhašen. Zásahem hasičů se podařilo zabránit dalšímu šíření plamenů na blízkou budovu a hlavně na blízký odstavený chladírenský návěs. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo ohledáno a zjištěno, že požár dřevěných palet a odpadu mohl vzniknou buď nedbalostí nebo úmyslem neznámé osoby. Majitel si požárem způsobenou škodu pro potřeby hasičů nevyčíslil. Zásahem se podařilo uchránit okolní majetek za 1 mil. Kč. Případ je nadále v šetření hasičů a policie.


mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje-swo-
Sdílet