Úterý 28. září 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Rozsáhlý požár travního porostu

Dne 11.4. 2008 v 13:54 byl jednotce HZS ČD Ostrava ohlášen požár travnatého porostu na trati 270, mezi Hrušovem a Vrbicí, za skládkou odpadu OZO. Při jízdě k zásahu upřesněno, že se jedná o požár trávy vzniklý v důsledku pádu vodiče vysokého napětí na trakční vedení ČD.

Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že hoří asi 600m2 travnatého porostu v km 271,400–271,300, na trakčním vedení nad čtyřmi kolejemi leží spadlý kabel VN, trakční vedení poškozeno, doprava vyloučena, obě energetické sítě vypnuty, místě se nacházejí zástupci SEE Ostrava, pohotovostní služba rozvodných závodů.

Jednotka podkopává všechny koleje z důvodu položení hadicového vedení a zabraňuje dalšímu šíření požáru v km 241,400.
Na místo se dostavila jednotka HZS Bohumín s CAS25 a CAS 32. Byla nasazena na likvidaci požáru jednoduchými hasebními prostředky, doplňování vody do CAS 25 ČD a po dohodě s pracovníkem rozvodných závodů, pomocí rozbrušovací pily krátí spadly kabel VN.

Na místo přijíždí CAS 32 ČD a doplňuje vodu do CAS 32 Bohumín a později do CAS 25 ČD. Přijíždí pohotovostní pracovníci s dvěmi MVTV2, je zkratováno vypnuté trakční vedení, vydán příkaz B a jednotka HZS ČD pomocí hydraulických nůžek z plošiny MVTV2 rozstříhává kabel VN na dvě části. Ten je pak ručně stažen mimo trakční vedení. V 15:03 je obnoven provoz na jedné traťové koleji.


Pro Požáry.cz Zbyněk Smolík. HZS ČD Ostrava

-wap-
Sdílet