Úterý 20. dubna 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Řidič naboural do kruhového objezdu v Liberci, lehce zraněného ho zdravotníci odvezli do nemocnice

S lehkým zraněním skončil v Krajské nemocnici Liberec řidič osobního vozidla Volvo, který se v sobotu 13. prosince 2014 krátce před půl druhou ráno vydal posilněn alkoholem nočními ulicemi Liberce. Řidič jel ulicí Dobiášova ve směru k silnici I. třídy č. 14.

Ve chvíli, kdy se mu připletl do cesty kruhový objezd, nepřizpůsobil rychlost vozidla svým schopnostem a vlastnostem vozidla a narazil levou přední částí do kruhového objezdu. Nárazem bylo vozidlo následně odhozeno na přilehlou betonovou zeď. Lehce zraněného řidiče odvezlo z místa nehody vozidlo rychlé záchranné služby na ošetření do Krajské nemocnice Liberec.

Ještě před převozem do nemocnice provedli policisté u řidiče orientační dechovou zkoušku na alkohol, která ukázala, že řidič usedl za volant téměř s 2 promile alkoholu v krvi. I opakovaná zkouška nedopadla o moc lépe, naměřená hodnota činila 1,81 promile.

Řidič policistům přiznal, že před jízdou požil alkohol. Na poškozeném vozidle vznikla předběžná škoda 35 tisíc korun. Nehoda zůstává nadále v šetření dopravních policistů.

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
Policie ČR
Sdílet