Čtvrtek 15. dubna 2021, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Při nehodě na Frýdecko-Místecku byly zraněny dvě osoby, na místo zamířil i vrtulník

Posádky ZZS MSK a HZS MSK vyjížděly v neděli 14.12. k vážné dopravní nehodě na Frýdecko-Místecku. Po půl osmé byla pracovníkům krajského zdravotnického operačního střediska nahlášena havárie osobního vozidla, které mělo narazit do betonového sloupu v obci Ostravice. Na pomoc vyjely dvě výjezdové skupiny ZZS z Frýdku-Místku a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Ošetřit bylo nutno dva pacienty. Jednadvacetiletý muž byl v okamžiku příjezdu záchranářů při vědomí. Během krátké chvíle však náhle upadl do křečového stavu. Zasahující lékař jej následně musel uvést do umělého spánku, zajistit jeho dýchací cesty a přístrojem řízenou ventilaci. Příznaky svědčily pro poranění mozku a také pánve.

Byl zafixován pánevním pásem a uložen do vakuové matrace, posádky provedly také další úkony v rámci přednemocniční neodkladné péče. Pacient byl leteckou cestou transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

Druhý z účastníků nehody musel být ošetřen se středně těžkým poraněním horní končetiny a hrudníku. Poté byl předán na úrazové ambulanci frýdecko-místecké nemocnice.

PhDr. Lukáš Humpl
tiskový mluvčí
ZZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet