Čtvrtek 15. dubna 2021, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Záchranáři odvezli po úniku plynu z topidla ve Zborovicích k ošetření a kontrole dva dospělé a dvě děti

Podezření na únik plynu v prostorách bytového domu na ulici Hlavní ve Zborovicích byl dnes v 14:04 hodin oznámen na tísňovou linku krajského operačního střediska zlínských hasičů. Na místo události byli vysláni profesionální hasiči z Kroměříže a Morkovic – Slížan.

Při provádění průzkumu ve vnitřních prostorách objektu domu byl plyn výrazně cítit. Přítomnost jeho zvýšené koncentrace byla naměřena jak hasiči, tak následně i povolaným pracovníkem plynárenské pohotovosti. Hodnoty naměřené koncentrace však byly pod mezí výbušnosti. Provedenou kontrolou jednotlivých bytů bylo zjištěno, že k úniku došlo z jednoho z topidel. Podle sdělení obyvatel domu byl zápach plynu cítit již v předchozích dnech.

Ve dvou z bytů objektu se nacházely čtyři osoby, dvě dospělé a dvě dívky ve věku deset a čtyři roky. Třetí z bytů byl prázdný. Všechny čtyři osoby byly hasiči z objektu evakuovány. Starší žena a jedna z dívek si stěžovaly na bolesti hlavy a nevolnost a spolu s mužem a druhou dívkou skončili v péči záchranářů, kteří je následně převezli k dalšímu ošetření a kontrole do nemocnice.

Po uzavření přívodu plynu do poškozeného topidla byl objekt hasiči odvětrán a byl předán policistům.

por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet